Niedziela Miłosierdzia Bożego – 27.04.2014 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie komunie świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. ?Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”. Dziś o godzinie 15.00 zapraszamy na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Będziemy modlić się odpuszczenie naszych grzechów i uroczystym Te Deum Laudamus dziękować Bogu za dar kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII.

 2. Dzisiaj święto CARITAS. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieła tej charytatywnej organizacji a także nasze charytatywne dzieła parafialne. Ofiary składane dzisiaj do puszek ustawionych przy wyjściach z kościoła – przeznaczone są na ?Fundusz Caritas?.

 3. Jak słyszeliśmy w liście Biskupów rozpoczął się 70. Tydzień Miłosierdzia. Wiara w Boga bez konsekwencji, czyli bez naśladowania Jezusa w Jego dobroci jest po prostu niemożliwa, bo jedyną drogą, przez którą można osiągnąć zbawienie jest miłosierdzie. Niech to uświadamia na potrzebę pomocy ludziom potrzebującym.

 4. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne dziś o godzinie 18.00.

 II.W tym tygodniu:

 3. W czwartek rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe ku czci Maryi. W parafii, której patronuję Niepokalana szczególnie jesteśmy zaproszeni do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa codziennie o godzinie 17.30. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i rodziców.

4. W tym tygodniu przypadaj dni odnowy wewnętrznej:

  •  I czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 ? w kaplicy Matki Bożej.
  •  I piątek ? dodatkowa spowiedź dla dzieci o godzinie 16.00 i msza św. o godzinie 16.30.
  •  I sobota ? Msza św. o godzinie 18.00 i czuwanie zakończone procesją.

 5. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski ? będzie obchodzona w sobotę . Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godzinie 6.30. Porządek Mszy św. niedzielny. Jest to zarazem kolejna rocznica Konstytucji 3 maja. ? święto narodowe. Zachęcamy do wywieszenie flag narodowych. Jest to zewnętrznym znakiem naszego patriotyzmu i miłości do naszej Ojczyzny. Dziś po Mszach św. można nabyć flagi od harcerzy lub w Punkcie ksiązki.

 III. Ogłoszenia inne:

 6. Zaproszenie na Dzień otwartych dni do:

  •  Technikum Elektronicznego im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie przy ul. Wojciechowskiej – we wtorek w godzinach 9.00-16.00.
  •  XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Jerzego Kuncewiczów przy ul. Rzeckiego we wtorek   w godzinach 12.00- 17.00.

7. Zaproszenie na uroczysty koncert w środę o godz. 19:00 do parafii św. Rodziny w Lublinie. Jest on podziękowaniem Janowi Pawłowi II za jego obecność w Lublinie. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

8. Zaproszenie dla studentów i ludzi młodych na spotkanie wyjazdowe ze św. Siostrą Faustyną do ostrówka k. Warszawy 24 maja. Pielgrzymkę organizuje ks. Wojciech Rebeta, duszpasterz KUL-u na Majdanku. Szczegółowy na plakacie przed wejściem.

9. Nasza parafia z Komisariatem Ziemi św. w Krakowie organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi św. z Jordanią w listopadzie. Liczba miejsc ograniczona, zapisy tylko do 10 czerwca. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do krajów Beneluxu i Londynu. Informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

10. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości dobra z jakim spotykamy z waszej strony. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo a radość dzisiejszej kanonizacji niech przemieni się w gorliwość i pragnienie świętości.