III Niedziela Wielkiego Postu – 23.03.2014

 I. W dzisiejszą niedzielę:

1.  Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia – dziś o godz. 16.00 w “Starym kościele?

 2. Msza św. nowennowa za wstawiennictwem św. O. Pio dziś o godzinie 18.00.

 3. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach, aby pełniej wejść w tajemnicę miłości Boga do człowieka. Nagrane Kazania pasyjne można wysłuchać także na stronie internetowej parafii.

 II. W tym tygodniu:

 3. Rekolekcje szkolne dla młodzieży: IX L.O., Zespołu Szkół Elektronicznych i L.O. Im. Króla Jana III Sobieskiego – rozpoczną się w poniedziałek i potrwają do środy. Poprowadzi je O. Szymon Janowski.

 4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego we wtorek? to Dzień Świętości Życia. Nabożeństwa według porządku świątecznego. O godzinie 6.05 Godzinki o Niepokalanym Pocz. Najśw. Maryi Panny. Msze św. o godzinie.: 6.30, 7.30, 8,30. Nie będzie Mszy św. o godzinie 10.00 z racji rekolekcji dla młodzieży. Po południu: o godzinie 16.30 i o godzinie 18.00. Na Mszy św. o godzinie o 18.00 będzie można podjąć Dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego – modląc się codziennie przez 9 miesięcy intencji dziecka nienarodzonego. Deklaracje dzieła Duchowej adopcji są wyłożone na stolikach z prasą. Wypełnione deklaracje przez cały dzień można składać do koszyczków na stolikach z prasą. Uroczyście złożymy je w darach ołtarza podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na modlitwę adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem. Razem z Maryją wpatrzeni w tajemnicę Zwiastowania dziękować będziemy Bogu za każde poczęte życie ludzkie, przepraszać za grzechy popełnione przeciw nienarodzonym dzieciom i osobom starszym, a także prosić o siłę do walki o poszanowanie podstawowych praw każdego poczętego człowieka. Zachęcamy do podjęcia tej formy troski o życie.

 5. Zapraszamy młodzież na program ewangelizacyjno-profilaktyczno-motywacyjny ?Znajdź pomysł na siebie? – prowadzony przez zespół Full Power Spirit – w środę o godzinie 14.00 w amfiteatrze. Wstęp wolny.

6.  Zapraszamy na Warsztaty muzyczne Triduum Paschalnego, przygotowujące chór, który będzie animował śpiew podczas Triduum na Poczekajce. Zapraszamy młodych i dorosłych w każdą sobotę o godzinie 19.00 w sali nr 2.

 III. W przyszłą niedziele:

 7. Rekolekcje dla dorosłych, młodzieży i studentów rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je Ks. Jan Miczyński ? ojciec duchowny Lubelskiego Seminarium Duchownego. Program rekolekcji na stronie internetowej parafii, w gazetce parafialnej Zwiastun i na plakatach w gablotach ogłoszeń. Zachęcamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach, które są nie tylko obowiązkiem ale potrzebą serca, aby zatrzymać się i zapytać o sens naszego życia, o wartości którymi żyjemy i aby odbudować w sobie na nowo pragnienie świętości, do której nas Bóg powołuje.

8.  Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne w przyszłą niedziele o godzinie 18.00.

 III. Ogłoszenia inne:

 9. Ostatni tydzień zapisów na samolotową pielgrzymkę do Ziemi św. w maju. Zachęcamy do uczestnictwa małżonków obchodzących rocznice ślubu do odnowienia przymierza małżeńskiego podczas pielgrzymki. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy u proboszcza.

 10. V Międzynarodowa Konferencja z okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia “W trosce o zdrowie i życie człowieka ” ? w poniedziałek na KUL-u. Początek o godzinie 9.00 w auli Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

11.  Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu Pit-ów w zamian za 1% na rzecz Stowarzyszenia – w czwartki w godzinach 16.00-19.00 w sali nr 3.

 12. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na Redicio Symboli ? uroczyste wyznanie wiary ?w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.00 w starym kościele.

 13. Do kawiarenki u Franka na pyszne ciasto i zdrową sałatkę owocową zaprasza siłownia Wyciskajka. Dodatkowo opiekunowie mają niespodziankę dla każdego, kto wykona 5 przysiadów.

 14. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wspieranie naszych działań. Życzymy Wam opieki Bożej w nowym tygodniu i dużo okazji do czynienia dobra i wielkopostnej pokuty.