II Niedziela Wielkiego Postu – 16.03.2014

 I. W dzisiejszą Niedzielę:

1.  Dzisiaj ogólnopolska zbiórka dobrowolnych ofiar na rzecz Polskich Misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Obecnie w 98 krajach pracuje 2150 polskich misjonarzy i misjonarek. Skarbony ustawione są przy wyjściach z kościoła. Bóg zapłać za każdy dar.

 II. W tym tygodniu:

2.  Jutro rozpoczynają się rekolekcje szkolne uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 i Szkoły Podstawnej im Bolesława Chrobrego. Poprowadzi je O. Michał Kulczycki.. Rekolekcje potrwają do środy. Od środy rozpoczną się rekolekcje szkolne dla Gimnazjum nr 7 i Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego. Poprowadzi je O. Andrzej Cebula. Z programem rekolekcji uczniowie zostali zapoznani w szkołach.

3.  W środę przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Jest to dzień imienin O. Józefa Korzeniowskiego – seniora naszej wspólnoty i Br. Józefa Grudy- furtiana. Msza św. w ich intencji w środę o godzinie 6.30. Odpust w parafi św. Józefa przy ul. Filaretów. Głowna Msza św. o godzinie 18.00.

4.  Warsztaty Muzyki Uwielbienia – Golgota Młodych odbędą się w naszej parafii. Początek w piątek o godzinie 20.00 w amfiteatrze – zakończenie wspólnym śpiewem na Mszy św. w niedzielę o godzinie 13.00. Zapisy u Br. Tomasza Mantyka do wtorku (  muzyczni@golgotamlodych.pl )Wydarzenie jest realizowane w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

 III. W przyszłą niedzielę:

 5. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia – w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w “Starym kościele?.

6.  Msza św. nowennowa za wstawiennictwem św. O. Pio w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

 IV. Ogłoszenia różne:

 7. Wspólnota Trudnych Małżeństw ?SYCHAR? zaprasza na rekolekcje przeżywających trudności w małżeństwie szukających pomocy. Informacje w gablotach ogłoszeń.

 8. Rada Dzielnicy Konstantynów zaprasza mieszkańców na spotkanie poświęcone wykorzystaniu środków z rezerwy celowej dla Konstantynowa na rok 2014. Podczas spotkania mieszkańcy będą mieli możliwość zdecydowania o inwestycjach, jakie mają zostać zrealizowane w bieżącym roku. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 17:00 w siedzibie Rady.

9.  Rodzina – Rodzinie to akcja wysyłania  paczek  z pomocą na Ukrainę. Wysyłka takiej paczki nic nie kosztuje. W paczce mogą być  produkty żywnościowe lecz muszą być fabrycznie pakowane. Nie można wysłać żywności w puszkach metalowych. Dzięki współpracy z Pocztą Polską, wszystkie paczki do 20 kg.? zwolnione są z opłat do końca marca br. Należy jedynie na opakowaniu umieścić dopisek ?dla Ukrainy?. Paczkę można zostawić w Caritas Lublin. Więcej informacji na stronie Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

10.  Zachęcamy do udziału w dwóch pielgrzymkach ( krótszej i dłuższej) na kanonizację Jana Pawła II organizowanych przez naszą parafię. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przy Punkcie ksiązki w niedziele godzinach: 8.00 ? 14.00. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

11.  Informacje o naborze do szkól i przedszkoli:

  •  Niepubliczne Przedszkole Martynka zapraszają dzieci i rodziców na dni otwarte we wtorek w placówce na ulicy Radości 11 oraz w środę w placówce przy ulicy Dziewanny 14 od godziny 10 do 12.
  •  Gimnazjum nr 11 przy ul. Radości 13 zaprasza w czwartek na Dzień Otwartych Drzwi w godzinach 16.30-19.30.
  •  Katolicka Szkolą Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej na ul. Kompozytorów 1? Dzień Otwartych Drzwi w przyszłą niedzielę w godzinach 11-14.

 12. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka przy Punkcie Ksiązki zapraszają nas członkowie Klubu Seniora na smaczne ciasto domowej roboty i kawę.

 13. Dziękujemy za wspieranie dzieła pomocy potrzebujących i za wszelkie dobro, z którym się na co dzień spotkamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa w nowym tygodniu.