7 Niedziela Zwykła – 23.02.2014 r.

 I. W dzisiejszą Niedzielę:

 1. Siostry Kapucynki zapraszają nas na koncert w 100 rocznicę urodzin dla nieba ich Założyciela. Koncert będzie również wyrazem wdzięczności wszystkim darczyńcom wspierającym dzieło prowadzone przez Siostry. Koncert odbędzie się dziś o godzinie 14.30 w amfiteatrze. Warto przyjść, ponieważ to Siostry będą występować razem z przyjaciółmi. Przez cały dzień Siostry też zapraszają nas do kawiarenki do Franka na zakonne smakołyki.

 2. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne połączona z nowenną do św. O. Pio w dziś o godzinie 18.00.

 II. W tym tygodniu:

 3. W tym tygodniu przypada I sobota – szczegłonie zapraszamy na Msze św. o godzinie 8.00  i 18.00 z Nieszporami  a po niej nabożeństwo Fatimskie.

 III. W przyszłą niedzielę;

 4. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia – w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w “Starym kościele?.

5. Klub Seniora wraz Urszulą Gronowska, i Jackiem Zaim zapraszają na Spektakl Malowane Słowem i Obiektywem polegający na autorskim czytanie prozy z jednoczesnym wyświetlaniem na ekranie zdjęć tematycznie połączonych z czytanymi utworami, całość ilustrowana muzyką – w przyszłą niedzielę o godz. 17 w amfiteatrze.

 IV. Ogłoszenia różne:

6. Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Biskupi Polscy zwracają się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Natomiast na prośbę Metropolity Lubelskiego w przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy wszystkim poszkodowanym w tragicznych wydarzeniach na Ukrainie.

 7. Trwa zbiórka makulatury na dokończenie budowy przychodni zdrowia w Essassa w Gabonie. Pojemnik na makulaturę stoi przy wejściu do kancelarii do najbliższego poniedziałku włącznie. Zachęcamy do włączenia się w tę szlachetną akcję.

 9. Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu Pit-ów w zamian za 1% na rzecz Stowarzyszenia – w czwartki w godzinach 16.00-19.00 w sali nr 3. Zachęcamy do przekazania 1% z podatku wspierającego działania w naszej parafii.

 10. Dyrekcja Palotyńskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. St. Batorego przy ul. Al. Warszawskie zapraszają na Dzień otwarty Szkoły w niedzielę 2 marca w godzinach 9.00- 14.00. Będzie wtedy można zwiedzić szkołę oraz porozmawiać z uczniom i nauczycielami. jest to jedna z najlepszych szkól na Lubelszczyźnie. Szczegóły na stolikach z prasą.

 11.Zapraszamy do obejrzenia wystawy ?Zło dobrem zwyciężaj? o Bł. Ks. Jerzym Popiełuszko. Wystawa można zobaczyć dziś w górnej części amfiteatru. Wejście przez punkt ksiązki.

 12. Dziękujemy za wspieranie dzieła pomocy potrzebujących i za wszelkie dobro, z którym się na co dzień spotkamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa w nowym tygodniu.

 13. Dziś gościmy Siostry Honoratki z Ukrainy, które proszą nas o wsparcie materialne budowy domu dla młodzieży.