5 Niedziela Zwykła – 09.02.2014

 I. W tę niedzielę:

 1. Dziś dobrowolna zbiórka ofiar do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła na Fundusz Wschodni wspierający lokalne kościoły polonijne na terenie byłego Związku Radzieckiego. 

2. W ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy wszystkich zatroskanych o wychowanie młodego pokolenia na bardzo ciekawe spotkanie z p. Zbigniewem Barcińskim – prezesem Stowarzyszenia Pedagogów NATAN dotyczące Współczesnych zagrożeń Rodziny i wychowania. Spotkanie odbędzie się w dziś o godzinie 17.00 w amfiteatrze. Gorąco zapraszamy.

  II. W tym tygodniu:

 3. We wtorek we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przypada XXII Światowy Dzień Chorego. Tego dnia w naszym kościele o godz. 10.00 i 16.00 będzie odprawione Msze św. dla chorych z możliwością przyjęcia Sakramentu Chorych. Przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Prosimy o stosowną pomoc dla chorych, aby mogli w tej Mszy św. uczestniczyć.

 4. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w czwartek na msze św. o godzinie 18 i nabożeństwo zakończone procesją.

 III. Ogłoszenia inne:

 5. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka od czwartku 27 lutego będą oferować bezpłatną pomoc w wypełnianiu Pitów podatkowych w zamian za ofiarowanie 1% na Stowarzyszenie – w godzinach 16.00-19.00 w Sali nr 3. Zachęcamy do ofiarowania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia. Emeryci i renciści, którzy otrzymują PIT roczny tylko z ZUS, nie mają obowiązku składać dodatkowego rozliczenia rocznego. Jeżeli chcą jednak przekazać 1% swojego podatku, powinni złożyć PIT-37.

 6. W dniach 20-22 czerwca 2014 r. w Lublinie odbędzie się II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Przyjedzie do naszego miasta ponad 1500 osób z całej Polski. Organizatorzy zwracają się z do nas z prośbą o przyjęcie tych Rodzin do naszych domów. Rodziny wielodzietne składają się od 5-12 osób. Rodziny te trzeba przyjąć na dwa noclegi i ofiarować dwa śniadania. Rodziny te nie potrzebują luksusowych warunków. Mogą spać na materacach. Rok 2014 został przez papieża Franciszka ogłoszony Rokiem Rodziny. Daje nam to okazje do okazania gościnności i troski o rodziny wielodzietne. Zgłoszenia można składać w naszej kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 7.W gablocie ogłoszeń przed kościołem są wywieszone szczegółowe informacje na temat pielgrzymek organizowanych przez naszą parafię w tym roku. Informacje także na stronie internetowej. Zachęcamy do uczestnictwa szczególnie w pielgrzymkach na kanonizację Jana Pawła II. Dla nas Polaków jest to nie tylko wydarzenie historyczne ale przede wszystkim wielkie przeżycie duchowe.

 8 Trwa nabór uzupełniający do chóru parafialnego. Osoby chętne, obdarzone głosem zapraszamy na próbie w piątek o godzinie 19.00 do sali nr 2.

 9. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka zapraszają nas na słodkości członkowie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

 10 Dziękujemy za życzliwość i wspieranie naszej wspólnoty zakonnej modlitwą i ofiarami materialnymi. Życzymy Wam wszystkim potrzebnych darów do codziennego życia w bliskości  Boga i otwartości na drugiego człowieka.