Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2014 r.

 I. W dzisiejszą Niedzielę:

 1. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu dziś w Starym kościele o godzinie 16.00.

 2. Przepiękny Koncert kolęd w wykonaniu Chóru dziecięcego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Lublinie – dziś o godzinie 19.15. Koncert organizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześciajańskiej. Serdecznie zapraszamy.

 II.W tym tygodniu:

 3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w poniedziałek na Msze św. o godzinie 18.00 i nabożeństwo.

 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 w Sali konferencyjnej.

 5. Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

 Poniedziałek, 13 stycznia, ul. Juranda – blok nr 1 oraz ul. Skrzetuskiego – bloki nr 8 i 10.

 Wtorek, 14 stycznia, ul. Skrzetuskiego – bloki nr 2, 2A, 2B, 4 i 6.

 Środa, 15 stycznia, ul. Wołodyjowskiego – bloki nr 3, 6, 7, 9 i 11.

 Czwartek, 16 stycznia, ul. Dragonów – bloki nr 3, 8 i 14 oraz ul. Ułanów – bloki nr 1, 5 i 7.

 Piątek, 17 stycznia, ul. Ułanów – bloki nr 9, 11, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29 i 33 oraz ul. Szpitalna.

 Sobota, 18 stycznia, ul. Herbowa – bloki nr 3, 5, 6, 7, 8 i 9.

 Poniedziałek, 20 stycznia, ul. Herbowa – bloki nr 10, 11, 15, 16 i 18.

 Wtorek, 21 stycznia, ul. Herbowa – blok nr 20, ulice: Konstantynów i Pielęgniarek, al. Kraśnicka – numery parzyste 90-94 oraz rodziny, w których nie było wizyty duszpasterskiej w tym roku, a które pragną przyjąć kapłana po kolędzie. Te rodziny powinny do przyszłego poniedziałku w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub na furcie klasztornej poprosić o indywidualną kolędę podając nazwisko, adres i numer telefonu.

 Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00 a w sobotę o godzinie 10.00. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe, a także informacje na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo prosimy, aby była przygotowana woda świecona i kropidło. Zestawy kolędowe można nabyć w naszym punkcie ksiązki.

 III. W przyszłą niedzielę:

 6. Kazania katechizmowe będą głoszone w przyszłą niedzielę.

 7. Doroczny parafialny koncert ?Bliżej Żłóbka? ? odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.15 w naszym kościele. Zapraszamy parafian i gości. Szczegóły o wykonawcach na plakatach i stronie internetowej. Koncert organizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześciajańskiej.

 IV. Ogłoszenia inne:

 8. Trwają zapisy na wyjazd na kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II. Programy wywieszone w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej.

 9. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka z parafią organizuje ?Zimowisko na Poczekajce? w pierwszym tygodniu ferii dla dzieci ze szkół podstawowych. Ciekawe zajęcia będą obywać się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 ? 15.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 10. Po przerwie świątecznej dziś do kawiarenki U Franka zapraszają nas członkowie Domowego Kościoła na ciasto i smaczną kawę i czekoladę.

 11. Dziś w naszej parafii wspieramy dzieło Sióstr Kapucynek, kończą budowę domu w Wąwolnicy im. Jana Pawła II dla dzieci.   Proszą dziś nas o wsparcie materialne, związane z wykończeniem tego domu. Bardzo prosimy i zachęcamy do naszej wspólnej pomocy materialnej Siostrom. Siostry zbierają w przedsionkach kościoła – dobrowolne ofiary na zakończenie budowy tego domu. Ofiary można także wpłacić na konto bankowe budowy domu podane na naszej stronie internetowej. Niech będzie to nasz Bożonarodzeniowy dar serca dla dzieci, którym potrzeba domu i miłości. Można również zgłosić Siostrom szczególne intencje do modlitwy wspólnoty.

 12. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. umacnia nas w dawaniu świadectwa o Chrystusie.