Uroczystość św. Rodziny – 29.12.2013 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie dziś o godzinie 18.00.

 II. W tym tygodniu:

 2. We wtorek ostatni dzień roku 2013. Wieczorem na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Msza św. dziękczynna za przeżyty rok o godzinie 18.00 Śpiewem hymnu Ciebie Boga wysławiamy będziemy dziękować za otrzymane dobrodziejstwa w tym roku. Udział w uroczystym śpiewie lub recytacji tego hymnu daje możliwość zyskania odpustu zupełnego. O północy będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2014. Poprzedzi ją adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 23.00 Bardzo zapraszamy aby razem z Bogiem przywitać nadchodzący   Nowy Rok.

 3. W środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju, dzień imienin bpa Mieczysława Cisło. Pamiętamy o nim w modlitwie. Msze św. według porządku niedzielnego. Odpust zupełny można uzyskać za udział w śpiewie hymnu ?O Stworzycielu Duchu przyjdź?.

 4. Dni odnowy wewnętrznej:

  •  I czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 w kaplicy Matki Bożej.
  •  I piątek ? dodatkowa spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. o godzinie 16.30. Przypominamy, że wypełnieniem I piątku miesiąca jest komunia św. wynagradzająca. Jeśli ktoś przed świętami był u spowiedzi i nie ma grzechu ciężkiego nie ma obowiązku przystępowania do spowiedzi w I piątek. Prosimy w miarę możliwości o skorzystanie ze spowiedzi w godzinach porannych, gdyż popołudniu będzie mniejsza ilość kapłanów.
  •  I sobota ? Msza św. o godzinie 18.00 i czuwanie zakończone procesją..

 III. W następną niedzielę:

 5. Zapraszamy na przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka odbędą się w przyszłą niedzielę w amfiteatrze po Mszy św. dla dzieci ? ok. godziny 12.30. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

 6. Trzecia edycja koncertów Kolęd i Pastorałek na Poczekajce rozpocznie się w przyszłą niedzielę. Koncert kolęd w wykonaniu Mateusza Dąbrowskiego z przyjaciółmi o godzinie 19.15 w amfiteatrze. Wstęp wolny.

 IV. Ogłoszenia inne:

 7. Od 2 stycznia rozpoczyna się wizyta kolędowaPorządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

 Czwartek, 02 stycznia, al. Kraśnicka – numery nieparzyste oraz ulice: Paśnikowskiego, Frankowskiego, Ruckiego, Bogdanowicza, Czarkowskiego, Jeziorańskiego, Jankowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego, Parady i Romanowskiego.

 Piątek, 03 stycznia, ulice: Powstania Styczniowego, Rogińskiego i Toczyskiego.

 Sobota, 04 stycznia, ulice: Magierskiego, Cieszkowskiego, Śnieżyńskiego – domy oraz bloki nr 6, 8 i 10, Wojciechowska ? domy oraz blok nr 36 i 36A, Farmaceutyczna ? domy oraz blok nr 4, Boh. Monte Cassino – blok nr 55, Molickiego, Barszczewskiego, ks. Brzóski i Kruka.

 Wtorek, 07 stycznia, ulice: Dubieckiego, Hauke-Bosaka, Krajewskiego, Borelowskiego, Żulińskiego oraz ul. Irydiona ? bloki nr 2, 4 i 6.

 Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Poświeconą wodę możną wziąć z kruchty przy bocznym wyjściu z kościoła – od strony zakrystii. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe, a także informacje na stronie internetowej naszej parafii. Dobrowolne ofiary, które składamy w tym roku są przeznaczone na realizacje projektu prezbiterium a także dostosowania pomieszczeń najniższej części kościoła za amfiteatrem do potrzeb duszpasterskich

 8. Dziękujemy za ofiary materialne składane na nasz kościół i klasztor. Wszystkim Rodzinom z okazji dzisiejszego święta życzymy opieki Świetej Rodziny i trwania we wzajemnym obdarowywaniu się miłością i dobrem.