IV Niedziela Adwentu – 22.12.2013 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. Przed kościołem dzieci ze scholi “Barka” rozprowadzają sianko wigilijne. Zebrane środki są przeznaczone na organizację wakacji.

II. W tym tygodniu:

 2. Jutro spowiedź rano od godziny 6.00 -8.30 a popołudniu od godziny 16.00 do zakończenia wieczornej Mszy św.

 3. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w poniedziałek o godzinie 18.00. Intencje do   modlitwy można składać w zakrystii.

 4. ?Światło betlejemskie?, przybędzie do naszego kościoła w poniedziałek na wieczornej Mszy św. Będziemy mogli zabrać je w lampionach do naszych domów.

 5. We wtorek swoje imieniny obchodzi O. Adam Dobrodziej ? gwardian i ekonom klasztoru. A w czwartek O. Szczepan Dzyr – katecheta i duszpasterz młodzieży. Msza św. w intencji solenizantów we wtorek o godzinie 6.30.

 6. We wtorek Wigilia. Ostatnie Roraty o godz. 6.30 poprzedzone o 6.05 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Spowiedź jutro od godziny 6.00- do 15.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Kościół będzie zamknięty od 15.00 do 23.00. Wierni tradycji polskiej zachowajmy zwyczaj dnia postnego.

 7. Przypominamy, aby zasiadając do stołu wigilijnego zachować porządek wieczerzy wigilijnej, który jest następujący:

 Kolęda : ?Wśród nocnej ciszy?

 Czytanie Ewangelii według św. Łukasza rozdział 2.1-20

 Wspólna modlitwa

 Łamanie się opłatkiem i składanie życzeń

 Wspólny śpiew kolęd.

 Podczas wieczerzy i czuwania do Pasterki w rodzinach katolickich nie podaje się alkoholu.

 8. Uroczysta Msza św. ?PASTERKA? odprawiana będzie w naszym kościele o godzinie 24.00. Zapraszamy już do naszego kościoła o godz. 23.20 na modlitwę zwaną Godziną Czytań . Ofiary na tacę z tej Mszy św. są przeznaczone na diecezjalny ?Fundusz Obrony Życia?.

 9. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi. W drugi dzień świąt ofiary składane na tace przeznaczone są na potrzeby KUL-u.

 10. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii i przy furcie klasztornej.

 III. Ogłoszenia inne:

 11. Wizytę duszpasterską zwaną ?Kolędą? rozpoczniemy w naszej parafii od czwartku 2 stycznia. Kolejność osiedli będzie następująca: os. Konstantynów a następnie, oś. Krasińskiego i os. Sienkiewicza, os. Błonie. Szczegółowy wykaz na pierwszy tydzień podamy w przyszłą niedzielę.

 12. Za nami akcja Święty Mikołaj na Poczekajce. Dzięki ogromnej życzliwości i wsparciu wielu osób udało się przygotować: 178 paczek tematycznych i 300 paczek ze słodyczami dla dzieci z naszej parafii i uczących się na terenie naszej parafii. W ramach wsparcia materialnego Pomocnik św. Mikołaja zebraliśmy do Was 11 500 zł. Dziękujemy również uczniom i nauczycielom ze szkół: Szkoły Podstawowej im. Chrobrego, Gimnazjum nr 7, Zespołowi Szkół Elektronicznych, Gimnazjum i Liceum im. Króla Jana Sobieskiego, IX Liceum Ogólnokształcącego, XIX Liceum Ogólnokształcącego za włączenie się w pomoc i przygotowanie z własnych środków 95 paczek. Dziękujemy również grupom duszpasterskim za pomoc w zorganizowaniu Wigilii dla samotnych z naszej parafii w której w sobotę uczestniczyło ponad 90 osób. Niech to dobro, które popłynęło z Waszych serc będzie nagrodzone Łaską Bożą. Wielkie Bóg zapłać !!!

 13. Dziękujemy darczyńcom za ofiary złożone w ostatnim okresie w formie darowizny na cele kultu religijnego w ramach odpisu od podatku dochodowego. Jednocześnie zachęcamy przez tę formę do wsparcia działań parafii czy Stowarzyszenia. Darowizny od osób fizycznych nie mogą być wyższe niż 6% a prawne nie więcej niż 10% dochodu. Darowizna musi być wpłacona na konto i dokonana w danym roku podatkowym. Konto bankowe parafii można znaleźć na stronie internetowej parafii i w Zwiastunie.

 14. Trwają zapisy na pielgrzymkę samolotową do Ziemi świetej w maju przyszłego roku. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zapisy u proboszcza.

 15. Dziś do kawiarenki U Franka zapraszają nas na świąteczne ciasto i kawę członkowie wspólnot neokatechumenalnych.

 16. Wszystkim ludziom okazującym nam życzliwość poprzez modlitwę, wsparcie materialne podejmowanych zadań i pomocy ubogim szczególnie w tym okresie przedświątecznym składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także tym, którzy angażują się w dekoracje świąteczne w kościele i przed kościołem. Życzymy Wam wszystkim, aby wieczerza wigilijna była w waszych Rodzinach czasem obdzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania