I Niedziela Adwentu – 01.12.2013 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. W Adwencie Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. Poprzedzać je będzie o godz. 6.05 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Zapraszamy dzieci, dorosłych, młodzież i studentów. Na Roraty przynosimy lampiony. Natomiast Roraty dla dzieci i młodzieży z gimnazjum także w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Zachęcamy do tej formy adwentowego czuwania i wspólnej modlitwy.

 2. Włączając się w akcje pomocy poszkodowanym przez tajfun na Filipinach możemy dziś złożyć dobrowolne ofiary do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła. Pond 10 milionów ludzi potrzebuje natychmiastowej pomocy. Bóg zapłać za każdy dar.

 3. Warsztaty dotyczące problematyki uzależnień szczególnie od alkoholu dziś od godziny 16.00 w starym kościele.  

4. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne  dziś  ogdzinie 18.00.

5. Zapraszamy na Koncert: Wiersze i pieśni patriotyczne w oprawie muzycznej w wykonaniu dzieci i młodzieży z Bełżyc. Koncert odbędzie się dziś o godzinie 19.00 w amfiteatrze. Wstęp wolny. Nie zawiedźmy młodych artystów. Szczegóły na plakatach w gablotach przed kościołem.

 II. W tym tygodniu:

 6. Trwa Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Kazania i modlitwy nowennowe będą głoszone na Mszy św. o 6.30

 7. Dni odnowy wewnętrznej:

 I czwartek – od 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrąglej.

 I piątek miesiąca ? spowiedź rozpoczyna się pól godziny przed Mszami św. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. o godzinie 16.30. Nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa o godzinie 17.30.

 I sobota ? msza ś1) z Nieszporami i po niej czuwanie maryjne zakończone procesją.

8. Św. Mikołaj został zaproszony do dzieci naszej parafii przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. Spotkanie odbędzie się w przyszłą sobotę o godzinie 14.30 w amfiteatrze. Dziś jeszcze można złożyć ofiarę na ten cel w ramach akcji Pomocnik św. Mikołaja w zakrystii po Mszach św.

 III. W przyszłą niedzielę:

 9. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia Matka Bożą prosi o trwanie na modlitwie zwanej ?Godziną łaski? od godz. 12.00 do 13.00. Z racji niedzieli zapraszamy na Msze św. godzinie 11.30 a po niej do indywidualnego czuwania w kościele a także w domach. Matka Boża obiecuje niezliczone łaski dla duszy i ciała.

 10. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Poprowadzi je O. Piotr Stasiński? rektor naszego Seminarium kapucyńskiego a dla dzieci O. Michal Gawroński z Warszawy. O. Andrzej Kiejza, który miał prowadzić rekolekcje przeprasza, ale został przeszkodzony obowiązkami. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Szczegółowy program w gazetce parafialnej Zwiastun na stolikach z prasą i w gablotach ogłoszeń. Zaplanujmy już teraz czas, aby w rekolekcjach uczestniczyć. Są on obowiązkiem każdego człowieka wierzącego i szansą, aby uporządkować swoje sprawy przed Bogiem i ludźmi.

 11. Akatyst ku czci Bogarodzicy zostanie wykonany w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 19.15. Hymn zaśpiewa męski chór braci kleryków i przyjaciół pod kierownictwem p. prof. Gabrieli Klauza. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich, a szczególnie tych, którzy doświadczyli w swym życiu pomocy Maryi, naszej przemożnej Orędowniczki.

 12. Za tydzień ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 13. W przyszła niedzielę w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom będzie można nabyć wigilijne świece CARITAS. Przez ten dar materialny wspomagamy wakacje dla dzieci z rodzin ubogich.

 IV. Ogłoszenia inne:

 14. Poświęcone opłatki świąteczne na terenie naszej parafii zostały rozniesione przez Braci w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji. Gdyby ktoś nie otrzymał opłatka, zapraszamy do zakrystii, kancelarii lub furty klasztornej.

 15. Na dobrą jesienna kawę z domowym ciastem zapraszają dziś do kawiarenki parafialnej u Franka członkowie wspólnot neokatechumenalnych.

 16. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy wsparcia materialnego z jakim się na co dzień spotykamy. Codziennie polecamy naszych Dobrodziejów w modlitwie w chórze zakonnym i podczas Mszy św. za Dobrodziejów. Życzymy wam owocnego Adwentu wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.