Uroczystość Chrystusa Króla – 24.11.2013 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Kończąc dziś Rok Wiary warto zadać sobie pytani: na ile postąpiłem w przyjaźni z Chrystusem i współpracy z jego łaską w życiu sakramentalnym?

2. Członkowie Stowarzyszenia zapraszają do Sekretariatu św. Mikołaja przy Punkcie Książki po Mszach św. – do wsparcia materialnego akcji Pomocnik św. Mikołaja. Czekamy na Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka. Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj. W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii i kancelarii lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem ?Pomocnik św. Mikołaja?. Za każdy dar z serca dziękujemy.

3. Od piątku w naszej parafii odbywają się WARSZTATY NOWEJ PIEŚNI prowadzone przez muzyków Gospel Rain. Dziś zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św.  o godzinie 16.00 ? z oprawą muzyczną uczestników Warsztatów. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert.  Również dziś  zapraszamy na wykład na temat muzyki wczesnochrześcijańskiej i instrumentów biblijnych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00. w amfiteatrze i poprowadzi je  Michał Kaczor. Wydarzenia organizowane są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie

4. W listopadzie zapraszamy na Różaniec o 17.25 i Mszę św. o 18.00 za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.. Od dziś będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla Błonie..

II. W tym tygodniu:

5. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpocznie się we piątek. Kazania i modlitwy nowennowe będą głoszone na Mszy św. o 6.30 a w niedzielę o godzinie 7.00.

6. W tym tygodniu w sobotę przypadają imieniny naszych współbraci: o. Andrzeja Derdziuka ? asystenta grupy modlitwy O. Pio i prorektora KUL, i O. Andrzeja Cebuli ? wikarego parafii, duszpasterza dzieci i Domowego Kościoła i br. Andrzeja Zajkowskiego. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w sobotę o godz. 6.30.

7. W tym tygodniu będą roznoszone opłatki świąteczne na terenie naszej parafii przez Braci kleryków.

poniedziałek –  – ulice: Namysłowskiego i Krasińskiego

wtorek –  – ulice: Zana Struga, Irydiona, Leonarda,

środa –  ulice: ul. Skrzetuskiego, Wołodyjowskiego

czwartek –  ulice: Juranda, Herbowa

piątek –  Szpitalna, Ułanów, Dragonów, Al. Kraśnicka, Pielęgniarek, Konstantynów

sobota –  ul. Wojciechowska, Śnieżyńskiego, Farmaceutyczna, ul. Cieszkowskiego, Magierskiego, Monte Cassino, Powstania Styczniowego, Rogińskiego, ks. Brzóski, Borelowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego, Parady, Barszczewskiego, Molickiego, Frankowskiego, Jeziorańskiego, Zulińskiego, Romanowskiego, Paśnikowskiego, Dubieckiego. Hanke Bosaka, Czarkowskiego. Bogdanowicza, Ruckiego, Kruka, Krajewskiego, Toczyskiego, Jankowskiego

Tylko Bracia Kapucyni są upoważnieni do roznoszenia opłatków na terenie naszej parafii. . Opłatki będą roznoszone od godz. 17.00. a w sobotę od godziny 10.00

III. W przyszłą niedzielę:

8. Za tydzień – I Niedziela Adwentu – okresu rozpoczynającego Nowy Rok Kościelny.

9. Warsztaty dotyczące uzależnień szczególnie od alkoholu w przyszłą niedzielę od godziny 16.00 w starym kościele.

10. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne w przyszła niedzielę o godzinie 18.00 .

IV. Ogłoszenia inne:

11. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy wsparcia materialnego z jakim się na co dzień spotykamy. Codziennie polecamy naszych Dobrodziejów w modlitwie w chórze zakonnym i podczas Mszy św. za Dobrodziejów. Wdzięcznością Życzymy Wam, aby Chrystus Król ogarnął Wasze serca swoim pokojem i pewnością kroczenia za Nim do bram Nieba.