33 Niedziela Zwykła – 17.11.2013

I. W dzisiejszą niedzielę:  

1. Członkowie Stowarzyszenia zapraszają do Sekretariatu św. Mikołaja – przy Punkcie ksiązki – po Mszach św. – do wsparcia materialnego akcji Pomocnik św. Mikołaja. Czekamy na Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka. Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj. W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii i kancelarii lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem ?Pomocnik św. Mikołaja?. Za każdy dar z serca dziękujemy.

2. W listopadzie zapraszamy na Różaniec o 17.25 i Mszę św. o 18.00 za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.. Od dziś będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla Sienkiewicza.

II. W tym tygodniu:

3. Wieczór z poezją śpiewaną na Konstantynowie – w wykonaniu Mateusza Dąbrowskiego lubelskiego artysty i autora tekstów w środę o godzinie 19.00 w amfiteatrze. Wstęp wolny.

4. Msza św. za wstawiennictwem O. Pio – w sobotę o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

III. W przyszłą niedzielę:

5. W tym tygodniu od piątku w naszej parafii odbędą się WARSZTATY NOWEJ PIEŚNI prowadzone przez muzyków Gospel Rain. W niedzielę zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św.  o godzinie 16.00 ? z oprawą muzyczną uczestników Warsztatów. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert.  Również w przyszłą niedzielę  zapraszamy na wykład na temat muzyki wczesnochrześcijańskiej i instrumentów biblijnych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00. w amfiteatrze i poprowadzi je  Michał Kaczor. Wydarzenia organizowane są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie.

6. W przyszłą niedzielę będą głoszone kazania katechizmowe.

IV. Ogłoszenia inne:

7. W piątek św. Cecylii ? patronki muzyki kościelnej i śpiewu. Naszej organistce pani Wiktorii,, chórowi parafialnemu, scholom i zespołom śpiewającym w naszym kościele dziękując za ich posługę życzymy radości i satysfakcji z wykonywanej posługi w parafii, zdrowia i darów do rozwijania talentów.

8. Dziś do kawiarenki u Franka zapraszają na smaczne ciasto i kawę członkowie Koła Radia Maryja.

9. Wdzięcznością i modlitwą ogarniamy tych, którzy wspomagają modlitwą i ofiarami materialnymi potrzeby parafii, klasztoru i naszego Seminarium Duchownego. Życzymy wam owocnego tygodnia wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.