30 Niedziela Zwykła (Uroczystość Poświecenia Kościoła) – 27.10.2013 r.

I. W tym tygodniu:

1. W piątek? 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na cmentarzu Majdanek Msza św. będzie odprawiona o 12.00 a po niej procesja. Na pozostałych cmentarzach o 15.00. szczegółowe informacje na temat nabożeństw na cmentarzach lubelskich znajdziemy w gablocie ogłoszeń przed głównymi drzwiami kościoła. Przypominamy, że od 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.

2. W sobotę – 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane według porządku świątecznego: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i godz. 18.00. Przez miesiąc listopad codziennie o 17.25 odmawiany będzie Różaniec a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Kartki wypominkowe są wyłożone na stolikach z prasą. Przy stolikach znajdziemy informacje, w którym tygodniu czytane będą kartki wypominkowe podczas modlitwy różańcowej z poszczególnych osiedli. Cyfrą arabska na kartach wypominkowych zaznaczamy tydzień czytania wypominek. Naszym bliskim zmarłym zawdzięczamy wiele dobra – duchowego i materialnego. Mamy więc wobec nich obowiązek wdzięczności, który możemy spłacić modlitwą, poleceniem w wypominkach lub zamówieniem Mszy św. o ich zbawienie. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji.

3. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w piątek 1 listopada i w sobotę przed południem.

4. Dni odnowy wewnętrznej:

I piątek ? nabożeństwa według porządku niedzielnego.

I sobota ? Msza św. z Nieszporami, czuwanie przed Najświętszym Sakramentem zakończone procesją z Figurą Matki Bożej.

II. Ogłoszenia inne:

5.  w przyszłą niedzielę zapraszamy na warszaty o tematyce uzależnień zwlascza od alkoholu.Warszataty  rozpoczną sie o gdzinie 16.00 w starym kościele. 

6.Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Niech nawiedziny grobów naszych najbliższych budzą w naszym sercu pragnienie wierności przykazaniom i miłości wobec bliźnich.