27 Niedziela zwykła – 06.10.2013 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś dzień ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju w Syrii. Przy tej okazji organizowana jest a dobrowolna zbiórka ofiar materialnych do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła. Zebrane środki Caritas Polska rozdysponuje na konkretną pomoc uchodźcom syryjskim

2. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu. ? dziś o godz. 16.00 w “Starym kościele”.

3. Dziś swoje imieniny obchodzi Ks. Biskup Artur Miziński. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

II. W tym tygodniu:

4. Ks. dziekan zaprasza na odpust Matki Bożej Różańcowej ? święto patronalne parafii przy ul Bursztynowej w poniedziałek o godzinie 18.00.

5. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, który 13 października zawierzy świat Niepokalanemu Sercu NMP w łączności z sanktuariami maryjnymi na całym świecie, 12 października w sobotę organizuje międzynarodowe czuwanie maryjne ?Z Maryją poza noc?. Zapraszamy do naszego kościoła na wspólne czuwanie różańcowe zakończone procesja z figurą Matki Bożej. Czuwanie rozpocznie się o godzinie 19.00. Przynieśmy ze sobą świece, które są symbolem czuwania z Maryją, prowadzącą do Chrystusa. Będziemy łączyć się z wiernymi całego świata w ufnej modlitwie o pokój dla świata i naszej Ojczyzny. 

III. W przyszłą niedzielę:

6. W ramach XIII Dnia Papieski, w przyszłą niedzielę ofiary składane przed kościołem do puszek przeznaczone będą na Fundusz Papieski ?Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych. W ostatnim roku stypendiami w całej Polsce zostało objęte 2500 osób.

7. W przyszłą niedzielę w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy na żywiołowy koncert polsko-słowackiej kapeli folkowej Góralska Hora zatytułowany “Nuty góralskie z pielgrzymek bł. Jana Pawła II do Polski”. Koncert odbędzie się w naszym kościele o godzinie 19.15. Tego dnia nie będzie nabożeństwa fatimskiego. Przeniesione jest ono na sobotę.

IV. Ogłoszenia inne:

8. Ponawiamy zaproszenie dla wszystkich do udziału w modlitwie różańcowej w kościele, który odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Dzieci i młodzież gimnazjalną zapraszamy na Różaniec we wtorki, środy i czwartki na godz. 16.30.

9. Zachęcamy do korzystania z naszej Parafialnej Poradni Rodzinnej. Przypominamy, że korzystanie z poradni jest anonimowe i objęte dyskrecją. Szczegółowe informacje w gablotach przed kościołem.

10. Dziś do kawiarenki u Franka na domowe i ciasto i kawę zapraszają członkowie Odnowy w Duchu Świętym.

11. Zakończyły się różne formy wakacyjnego odpoczynku organizowane dla dzieci młodzieży z naszej parafii. W wakacjach na Poczekajce uczestniczyło w dwóch turnusach 26 dzieci. W oazach, obozie dla ministrantów i wyjeździe scholii uczestniczyło ponad 180 osób.. Wszystkie formy wypoczynku zostały dofinansowane ze środków zebranych podczas Dni parafii, ze środków Stowarzyszenia i parafialnych na kwotę 21 800 zł. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli to dzieło i tym którzy włączyli się w prowadzenie i opiekę nad dziećmi i młodzieżą podczas wakacji. Wyrażam ogromną wdzięczność w imieniu swoim i Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka za Waszą hojność w przekazaniu 1% z podatków. W tym roku Urzędy Skarbowe przekazały nam kwotę 36 463   zł. Pozwoli to nam lepiej przygotować dzieła prowadzone przez parafię i Stowarzyszenie. Podczas wakacji gruntownej odnowie został poddany amfiteatr i wykonane witraże. Koszt tych inwestycji to ponad 180 tys. zł. Bóg zapłać tym, którzy rozumiejąc potrzeby parafii wspierają w rożnych formach pomocy i życzliwości. Dziękujemy dobrodziejom, którzy wsparli materialnie wykonanie witraży.

12. Niech Matka Boża Różańcowa pomaga nam pokonywać rożne trudności i uprasza opiekę Boża dla naszych Rodzin.