25 Niedziela Zwykła – 22.09.2013 r.

         I. W tę niedzielę:

1. Dziś w naszym kościele przepiękny Koncert ?Pochwała Miłosierdzia? w wykonaniu Warszawskiego Chóru Akademickiego PRO PACE wraz z orkiestrą symfoniczną Arci dello Spirito. Teksty z dzienniczka Siostry Faustyny będzie recytował znany aktor Jerzy Zelnik. To wydarzenie kulturalne jest realizowane w ramach działalności Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie, które powstało przy naszej parafii. Wydarzenia organizowane są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin. Koncert rozpocznie się w kościele o godzinie 19.15. Wstęp wolny.

II. W tym tygodniu:

2. W liturgiczne wspomnienie św. O. Pio. w poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 Podczas tej Mszy św. będziemy modlić się przez przyczynę św. O. Pio we wszystkich intencjach złożonych wcześniej w zakrystii.

3. W środę rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. O godz.. 17.00 Godzinki o św. Franciszku, rózaniec a o godz. 18.00 na Msza św. z kazaniem nowennowym.

4. Pierwsze po wakacjach spotkanie dzieci i młodzieży Ruchu Światlo-Życie w piątek o godzinie 16.00 w Sali oazowej. Na spotkanie zaprasza nowy opiekun oazy O. Andrzej Cebula.

5. Msza św. dla ministrantów, kandydatów na ministrantów i rodziców w sobotę o godzinie 18.00 i po niej spotkanie w amfiteatrze. Na spotkanie zaprasza nowy opiekun ministrantów O. Tomasz Rogaliński.

6. Msza św. imieninowa O. Tomasza Mączewskiego ?wikarego naszej parafii w poniedziałek o godzinie 6.30. Natomiast w przyszłą niedzielę swoje imieniny będzie obchodził O. Rafał Sońta ? wicerektor naszego seminarium Msza św. w jego intencji w sobotę o godz. 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

II. W przyszłą niedzielę:

7. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

III. Ogłoszenia inne:

8. Wieczór ewangelizacyjnym dla młodzieży z biskupem Jozefem Wróblem – w kościciele parafialnym pw. Św. Antoniego / na Ponigwodzie / w środę o godzinie 19.00.

9. Spotkanie redakcji “Zwiastuna” – odbędzie się w środę o godz. 17.00 w sali nr 2. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do pomocy przy tworzeniu naszego pisma. “Zwiastun” ukazuje się już od 8 lat, ma swoje miejsce w naszej wspólnocie, jest chętnie czytany, o czym świadczą głosy parafian usłyszane podczas kolędy. Czekamy zatem na nowe osoby i nowe pomysły!

10.Z radością informujemy, iż w naszej parafii powstaje chór parafialny. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą chwalić Pana śpiewem. Zapisać się można dzisiaj po każdej mszy św., u organistki (na chórze organowym).

 

Dziś do kawiarni U Franka na domowe ciasto zapraszają rodzice dzieci ze scholii dziecięcej Barka.

11. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na także na potrzeby prac wykonywanych w naszym kościele. Po kilku miesiącach zakończył się remont naszego amfiteatru. Zapraszamy dziś do zobaczenia nowej odsłony amfiteatru. Po każdej Mszy św. możemy wejść przez Punkt książki i od strony Sali konferencyjnej przy kancelarii.

12. Dziękujemy za wszelkie dobro i otwarcie na inicjatywy i potrzeby parafii. Niech wsparcie św. patronów naszej parafii umacnia serca w wierności Bożym przykazaniom.