23 Niedziela Zwykła – 08.09.2013

I. W tę niedzielę:

!. . Kolejne Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu ? w przyszłą niedzielę, o godz. 16.00 w “Starym kościele”.

2. Dziś w naszej parafii gościmy pana Roberta Kościuszko z Warszawy. Będzie nas zachęcał do akcji: Każdy tata czyta dzieciom a także poprowadzi on Warsztaty: ?Z kim przystajesz, takim się stajesz? – czyli jak sięgnąć serca nastolatka, aby przekazać mu wiarę i Boże wartości?. Warsztaty odbędą się w amfiteatrze o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

II.W tym tygodniu:

3. W piątek – czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Różaniec o 17.30, na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na czuwanie modlitewne i procesję z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

4. W sobotę – 14 września przypada liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust u Ojców Dominikanów. Główne uroczystości rozpoczną się w bazylice o godzinie 18.00.

III. W przyszłą niedzielę:

5. Msza św. dla dzieci przedszkolnych od przyszłej niedzieli o godzinie 11.30 w starym kościele.

IV. Ogłoszenia różne:

6. W związku z reformą szkolnictwa dzieci do I komunii św. będą przystępować w klasach trzecich. W przyszłym roku nie będzie I komunii św.

7. W zakrystii można otrzymać formularze do składania propozycji do budżetu Miasta Lublin na rok 2014.

8. Klub Seniora działający przy naszej parafii zaprasza po wakacyjnej przerwie na spotkania w piątki od godziny 16.00 w Sali nr 3. Zapraszamy również nowych członków..

8. Siłownia również czynna jest już po wakacjach.

10. Po wakacyjnej przerwie dziś do Kawiarenki u Franka zapraszają członkowie Stowarzyszenia na kawę i ciasto.

11. Z wielką radością informujemy, że jest już wstawiony witraż w kaplicy Jezusa Miłosiernego poświecony Bł. Janowi Pawłowi II. Drugi witraż Bełdzie wstawiony pod koniec września. Bardzo dziękujemy tym, którzy wsparli materialnie to dzieło i Zachęcamy do dalszej hojności.

12. Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru składamy Bóg zapłać. Na nadchodzący tydzień życzymy trwania w łasce Bożej i odwagi życia według przykazań Bożych.