16 Niedziela Zwykła – 21.07.2013 r.

I. W tym tygodniu:

1. Msza św. nowennowa za wstawiennictwem św. O. Pio – we wtorek o godz. 18.00. Intencje do Nowenny można składać w zakrystii.

II. Ogłoszenia inne:

2. W poniedziałek rozpoczyna się I turnus Wakacji na Poczekajce zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pierwszy i na drugi turnus. Zapisy w kancelarii.

3. Ostatni tydzień zapisów na obóz ministrancki ?Wakacje ze Św. Franciszkiem? organizowanym przez naszą parafię dla chłopców w wieku od 8 do 16 roku życia . W tym roku obóz ministrancki odbędzie się w Murzasichle w dniach 2 ? 14 sierpnia, koszt 900zł. Zgłoszenia i informacje przy furcie klasztornej,

4. Jest jeszcze cztery wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch we wrześniu z audiencją u papieża Franciszka i z wypoczynkiem nad morzem adriatyckim. Program w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy u proboszcza parafii.

5. W dalszym ciągu możemy wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego ?Idę z Tobą? pokrywając, choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 130 zł od osoby. Ofiary można złożyć w zakrystii lub kancelarii. Informacje o pielgrzymce w gablotach przed kościołem.

6. Dziś żegnamy w naszej parafii O. Grzegorza Brzezińskiego, który przez ostatnie dwa lata był kapelanem w szpitalu i duszpasterzem ministrantów. Dziękujemy za wszelkie dobro i życzymy laski Bożej w nowej posłudze wśród katolików w Szwecji.

7. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra okazywane nam każdego dnia. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne. Naszym babciom i dziatkom z racji wspomnienia rodziców Matki Bożej – św. Joachima i Anny życzymy obfitości Bożych darów oraz szacunku wdzięczności wśród swoich najbliższych.

8. Dziś w naszej parafii poświecenia pojazdów z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa ? patrona kierowców. Tradycyjnie wspieramy dzisiaj MIWA Polska – poprzez dobrowolne ofiary do skarbon wystawionych przy drzwiach kościoła na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. Niech będzie to także dar wdzięczności za opiekę Boga podczas jazdy samochodem. Po zakończeniu Mszy św. zostaną poświecone wodą świeconą samochody na placu wokół kościoła i wzdłuż ul. Monte Cassino od strony kościoła.