13 Niedziela Zwykła – 30.06.2013 r.

I. W tę niedzielę:

1. Franciszkański Zakon Świeckich i Bracia Kapucyni zapraszają wszystkich zainteresowanych duchowością franciszkańską na STACJE FRANCISZEK ? w dziś o godz. 16.00 w starym kościele.

2. Msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duchowe dziś o godzinie 18.00.

II. w tym tygodniu:

3. Dni odnowy wewnętrznej:

     I czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od   godziny 15.00 w okrągłej kaplicy

     I piątek ? Nabożeństwo wynagradzające będzie o godz. 17.30.Spowiedź pół godziny przed Mszami św.

     I sobota – zapraszamy o 17.30 na Różaniec a następnie Mszę św. z Nieszporami i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

III. Ogłoszenia inne:

4. W tym tygodniu żegnamy w naszej wspólnocie O. Marka Zawadzkiego ? kapelana szpitala: O. Macieja Sokołowskiego ? duszpasterza Odnowy w Duchu Świętym i prowadzącego Msze św. o uzdrowienie i O. Michała Gawrońskiego ?ojca duchownego naszego seminarium, asystenta Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i duszpasterza dzieci przedszkolnych. Dziękujemy za podejmowane posługi duszpasterskie i życzymy darów Ducha Świętego i dużo ludzkiej życzliwości w nowych wspólnotach. Witamy dziś O. Tomasza Rogalińskiego, który od jutra rozpocznie posługę drugiego kapelana szpitala.

5. Od przyszłej niedzieli w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00. Natomiast przez okres wakacji będzie dodatkowa Msza św. godzinie 19.30.

6. W lipcu, sierpniu i wrześniu konferencje przed Chrztem odbywać się będą w I i III sobotę miesiąca.

7. Poradnia Rodzinna w lipcu i sierpniu nie będzie czynna. Czynna jest jedynie poniedziałki – porady prawne i w środy – poradnia przedmałżeńska.

8. Osoby korzystające z pomocy Caritas proszone są o zgłoszenie się do Kancelarii parafialnej po odbiór artykułów żywnościowych.

9. Dziś do kawiarenki parafialnej zaprasza na dobre ciasto Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

10. W tym tygodniu rozpocznie się drugi etap modernizacji amfiteatru polegający na dostawaniu akustycznym pomieszczenia, odnowieniu ścian i zamontowaniu siedzeń z oparciami. Koszt tego etapu to ponad 70 tys. zł. Zachęcamy do wsparcia materialnego tego dzieła. W kaplicy św. Franciszka można zobaczyć projekty obu witraży do naszego kościoła, które będą w kaplicy Jezusa Miłosiernego i w kaplicy matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcamy do wsparcia materialnego tych dzieł.                                                  

11. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca. Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony ludzi i udanego wypoczynku dla rozpoczynających wakacje.