12 Niedziela Zwykła -23.06.2013 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu ? dziś o godz. 16.00 w “Starym kościele”.

2. Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem O. Pio – dziś godzinie 18.00. Na tej Mszy św. pożegnamy O. Szymona Janowskiego , katechetę i duszpasterza młodzieży. Dziękujemy mu za jego posługę w naszej parafii życząc opieki Bożej na nowej placówce w Nowym Mieście n. Pilicą. Po wieczornej Mszy św. spotkanie pielgrzymkowe. Zapraszamy tych, którzy wędrowali na Jasną Górę w ubiegłych latach, jak i tych, którzy planują wyruszyć po raz pierwszy.

II. W tym tygodniu:

3. Uroczystość św. Jana Chrzciciela w poniedziałek. Porządek Mszy św. powszedni.

4. Zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży: w czwartek Msze św. dla Szkoły Podstawowej In. B. Chrobrego o godzinie 9.00 i dla IX L.O. o godzinie 9.00 w starym kościele. i o godzinie 11.00 Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 38 W piątek o godzinie 10.00 a dla Gimnazjum nr 7.

5. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą: O. Piotr Stasiński ?rektor naszego seminarium i wikary klasztoru i O. Piotr Gudalewski nowy kapelan szpitala, którego dziś witamy w naszej wspólnocie. Msza św. w intencji solenizantów w piątek o godzinie 6.30.

6. W sobotę – 29 czerwca, przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek służby będzie świąteczny. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30, 10.00 i wieczorem o 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny używając z pobożną intencją przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez Papieża albo przez biskupa albo nawiedzając Archikatedrę albo Bazylikę Mniejszą, z dodaniem wyznania wiary. Jest to dzień szczególnej modlitwy za papieża Franciszka.

III. W przyszłą niedzielę:

7. Franciszkański Zakon Świeckich i Bracia Kapucyni zapraszają wszystkich zainteresowanych duchowością franciszkańską na STACJE FRANCISZEK ? w przyszlą niedziele o godz. 16.00 w starym kościele.

8. Msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duchowe za tydzień o godzinie 18.00. Podczas tej Mszy św. pożegnamy O. Macieja Sokołowskiego, który po wakacjach wraca do pracy duszpasterskiej w Turcji.

III. Ogłoszenia inne

9. W czwartek rozpoczyna się w archikatedrze Tydzień Maryjny przygotowujący wiernych do odpustu w dniu 3 lipca. Słowo Boże będzie głosił ks. prof. Adam Rybicki z KUL. Temat rekolekcji: Z Maryją w cierpieniu, z Maryją w chwale. Nauki będą głoszone od czwartku o godz. 19.00, następnie w dni zwykłe o godz. 9.00 i 19.00, w niedziele i święta podczas każdej Mszy świętej. Codziennie po Mszy świętej wieczornej będzie czuwanie Maryjne prowadzone przez przedstawicieli lubelskich parafii. Centralna uroczystość 3 lipca o godz. 19.00 będzie transmitowana przez TV Trwam i Radio Maryja.

10. Rozpoczynamy zapisy na Letnie Wakacje na Poczekajce dla dzieci ze szkól podstawowych – organizowane przez parafię i Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. Dwa turnusy: od 22-26 lipca i od 29 lipca – do 2 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.

11. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka zapraszają członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka. Jest dziś możliwość zapisania się w kawiarni do Stowarzyszenia.

12. Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony ludzi i pragnienia bliskości Boga w życiu sakramentalnym a wszystkim ojcom w dniu ich świeta opieki św. Józefa i odwagi bycia autoreytertem dla swoich dzieci.