11 Niedziela Zwykła – 16.06.2013 r.

I. W tym tygodniu:

1. Kolejne spotkanie ewangelizacyjne z cyklu: Młodzi pytają o wiarę  – w najbliższy czwartek w naszym kościele o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Gościem będzie ks. Biskup Józef Wróbel.

II. W przyszła niedzielę:

2. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w niedzielę o godzinie 18.00. Intencje na Msze św. zbiorowa można składać w zakrystii. Podczas tej Mszy św. pożegnamy O. Szymona Janowskiego , katechetę i duszpasterza młodzieży. Po Mszy św. spotkanie pielgrzymkowe. Zapraszamy tych, którzy wędrowali na Jasną Górę w ubiegłych latach, jak i tych, którzy planują wyruszyć po raz pierwszy.

3. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu –  niedzielę, o godz. 16.00 w “Starym kościele” Konferencję dotyczącą tej tematyki wygłosi o. Marek Skowroński. Następnie będzie miał miejsce mityng otwarty z możliwością postawienia pytań. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

II. Ogłoszenia inne:

4. Informacje na temat organizowanego wyjazdu na Wołyń w gablocie ogłoszeń a także spotkania Zakonu Rycerzy Kolumba i koncertu.

5. Chłopców w wieku od 8 do 16 roku życia zachęcamy do udziału w letnim obozie ministranckim ?Wakacje ze Św. Franciszkiem? organizowanym przez naszą parafię. W tym roku obóz ministrancki odbędzie się w Murzasichle w dniach 2 ? 14 sierpnia, koszt 900zł. Zgłoszenia oraz ewentualne podanie o dofinansowanie wyjazdu dziecka z zakładu pracy u o. Grzegorza Brzezińskiego przy furcie klasztornej, w zakrystii lub telefonicznie.

6. Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę do Krajów Nadbałtyckich 1-14 lipca. Informacja i Proboszcza.

7. Dziś do kawiarenki Parafialnej zapraszają rodzice dzieci ze scholii dziecięcej ?Barka?.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli we wczorajszym Rodzinnym Festynie parafialnym ciężąc się z tak wielu atrakcji. Dziękujemy także tym wsparli ideę zakupu słodkich cegiełek wspierających wakacje dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Dziękujemy sponsorom i wolontariuszom, którzy poświecili wiele czasu w przygotowanie Festynu. Jest to świadectwo rzeczywistej troski o wspólnotę parafii i o to co się w niej dzieje. Na nadchodzący tydzień życzmy zawierzenia wszystkich swoich spraw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i światła Ducha Świętego dla studentów zdających egzaminy.