10 Niedziela Zwykła – 09.06.2013 r.

I. W tym tygodniu:

1. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na spotkanie w kościele we wtorek o godzinie 19.00. Podczas nabożeństwa zostaną wręczone indeksy.

2. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w czwartek na Msze św. O godzinie 18.00 i na nabożeństwo fatimskie zakończone procesją.

3. W sobotę wyczekiwany przez wielu z nas Parafialny Festyn Rodzinny Wspólnota to ty i ja. Wielu z nas nie trzeba namawiać bo wiemy jak piękny to czas wspólnej zabawy i odpoczynku. Podczas festynu będzie można znaleźć ciekawe nagrody w tym bardzo cenne jak rower, notebook, rower górski, sprzęty agd., Bogata oferta gastronomiczna (obiadu w domu nie trzeba szykować) m.in. kuchnie zakonne: Sióstr Kapucynek i znane na cały Lublin spaghetti i Braci Kapucynów ruskie pierogi i odlotowe gołąbki. Program artystyczny został przygotowany przez szkoły z naszej parafii. Wspólnoty działające przy naszej parafii wraz dziećmi i młodzieżą przygotowały różne niespodzianki, kiermasze i konkursy. Będzie możliwość znakowania rowerów (potrzebna jest osoba pełnoletnia z dowodem osobistym i dowód zakupu roweru). Środki materialne zebrane ze wszystkich działań podczas festynu zostaną przeznaczone na sfinansowanie wakacji dla dzieci z naszej parafii. Jeśli pogoda nie dopisze festyn i koncert odbędzie się w amfiteatrze. Festytn rozpocznie sie o godzinie 12.00 na ogrodzie klasztornym. W razie niepogody w amfiteatrze.

Natomiast o godzinie 19.00 zapraszamy na zabawę w rytmach zespołu Toledo.

Bardzo gorąco zapraszamy i prosimy, abyśmy licznie uczestniczyli w tym święcie naszej parafii. W ubiegłym roku w festynie uczestniczyło kilka tys. ludzi. Nie zmarnujmy pracy, inicjatywy i wysiłku wielu osób. Mamy głęboką nadzieję, ze nas nie zawiedziecie i wszyscy będziecie się świetnie bawić!! Program jest na plakatach wywieszonych przed kościołem , na stronie internetowej . Festyn jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin i wsparciu wydziału Ochrony Środowiska. Uczestnicy będą mogli przynieść makulaturę, butelki typu PET, puszki i nakrętki do specjalnie wystawionych przy ogrodzie kontenerów. Jak było w ubiegłym roku na festynie można zobaczyć na naszej stronie internetowej.

II. Ogłoszenia inne:

4. Zakończyły się 20 Mistrzostwa o Puchar Niepokalanej organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. W turnieju wzięło udział 212 chłopców w 22 drużynach. Projekt ten był realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin Zwycięzcom gratulujemy zdobycia Pucharów a wszystkim uczestnictwa w mistrzostwach. Dziękujemy także tym, którzy wsparli materialnie zakup pucharów i nagród oraz odpowiedzialnym wolontariuszom ze Stowarzyszenia Poczekajka i sędziom.

5. Są jeszcze cztery miejsca wolne na pielgrzymkę samolotową do Ziemi św. z Jordanią i osiem miejsc na pielgrzymkę autokarową do Włoch we wrześniu. Zapisy u proboszcza parafii. Informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

6. Są jeszcze wolne miejsca na dwudniowy wyjazd do Serpelic organizowany przez Klub Seniora w dniach 25-26.czerwca. Program wyjazdu znajduje się w gablotach na zewnątrz Kościoła oraz przy Kancelarii. Zapisy prowadzone są w Kancelarii oraz Klubie Seniora w piątek w godz. 16-19″

7. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka zapraszają członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

8. Dziś w naszej parafii dzień szczególnej troski o dzieci. Przed kościołem przez młodzież rozprowadzane są słodkie cegiełki: słodycz Poczekajki- z krówkami w środku i nowość Kapucyńskie serca w pięknych pudełeczkach. Cena wyjściowa 5 zł. Przez tę formę wsparcia materialnego wspomożemy materialnie wakacje dla dzieci z naszej parafii. Wierząc w wasze szlachetne serca liczymy na pozytywną odpowiedź na to wspólne dzieło szczególnie tych, którzy biernie uczestniczą w akcjach parafialnych. W ubiegłym roku wyjazdy akcyjne wsparliśmy na ponad 20 tys. zł.

9. Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony ludzi, radości płynącej ze spotkań z drugim człowiekiem i udanego Festynu Rodzinnego na Poczekajce.