9 Niedziela Zwykła – 02.06.2013 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś wraz z całym Kościołem w Polsce obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za łaskę wiary. W ramach tego święta dobrowolna zbiórka do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Ojciec św. Franciszek prosił wszystkich katolików na całym świecie, aby zebrali się dziś na wspólną adorację modląc się w jego intencjach. Niech to zaproszenie nie pozostanie w nas bez echa. Zapraszamy na Uroczystą adorację eucharystyczną w łączności z Ojcem Świętym dziś o godz. 17.00.

II. W tym tygodniu:

3. Trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesje eucharystyczne podczas nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Prosimy szczególnie o czynne uczestnictwo dzieci I komunijnych i dziewczynek do sypania kwiatów.

4. W środę rozpoczynają się Dni Parafii na Poczekajce pod hasłem Wspólnota to ty i ja. Główną ideą tych dni jest umocnienie więzi naszych parafian a także podziękowanie Bogu i Maryi za opiekę nad naszą parafią. Program tych dni jest następujący:

Środa – szczególnie zapraszamy seniorów z naszej parafii, za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. w amfiteatrze projekcja filmu Św. Maria Goretti.

Czwartek ? dzień modlitwy za Rodziny. Zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00. Na koniec Mszy św.- rodziny będą mogły podejść do indywidualnego błogosławieństwa. Tego dnia zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświecenie ziół po wieczornej procesji podczas nabożeństwa czerwcowego. Po Mszy św. w amfiteatrze projekcja filmu Św. Rita.

Piątek ? to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Dzień modlitw o świętość życia kapłanów. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Szczególnie zapraszamy do naszego kościoła młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów – za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. w amfiteatrze projekcja filmu Opowieść o św. Franciszku z Asyżu.

Sobota – to Patronalny Odpust Parafialny ? Niepokalanego Serca Maryi ? imieniny naszej parafii. Msze św. według porządku świątecznego. Rano o 6.05 Godzinki o NMP. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30. O godzinie 10.00 modlitwą ogarniemy tegorocznych jubilatów obchodzących 25 i 50 rocznicę sakramentu małżeństwa. Jubilaci mogą zgłosić jeszcze dziś w zakrystii swój jubileusz. Po południu Msze św. o godzinie 16.30 i główna Suma odpustowa o godzinie 18.00 ? której będzie przewodniczył dziekan naszego dekanatu ks. prałat Jozef Dziduch. Po Mszy św. oddamy się na nowo naszą parafię w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi.

Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się w sobotę 15 czerwca.

III. W przyszłą niedzielę:

5. W ramach pomocy dzieciom z naszej parafii, wspierając materialnie wyjazdy na wakacje w przyszłą niedzielę będą rozprowadzane przez młodzież – słodkie cegiełki w formie kapucyńskich serc i słodycz Poczekajki. Jest to nasza konkretna pomoc wobec dzieci, które dzięki naszemu wsparciu będą mogły cieszyć się wyjazdem na wakacje. Liczymy na waszą hojność.

IV. Ogłoszenia inne:

6. Osoby korzystające z pomocy Caritas proszone są o zgłoszenie się do Kancelarii parafialnej po odbiór artykułów żywnościowych.

7. Dziś do kawiarenki parafialnej zaprasza Służba liturgiczna ołtarza.

8. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam dobra ze strony ludzi i nieustannego pragnienia obecności Jezusa Eucharystycznego w codziennym życiu a dzieciom z racji wczorajszego święta życzymy dużo miłości ze strony najbliższych i wielkiej przyjaźni z Jezusem.