Uroczystośc Trójcy Świętej – 26.05.2013 r.

I W dzisiejszą niedzielę:

1. Studenci KUL-u przed kościołem zbierają dobrowolne ofiary na potrzeby Uczelni.

2. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne – dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

3. W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godzinie 17.30. Jest to także I sobota miesiąca ? Msza św. godzinie 18.00 i nabożeństwo I sobotnie zakończone procesją.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył, w kościele lub poza nim, w procesji eucharystycznej. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym (nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, zarówno w nowym jak i w starym kościele). Po Mszy św. o godz. 10.00 (bez homilii) wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy Trasa procesji jak w latach ubiegłych. Niech w tym dniu nasze domy i mieszkania będą udekorowane symbolami eucharystycznymi. Symbole eucharystyczne można nabyć w przystępnej cenie w naszym Punkcie Ksiązki. O przygotowanie ołtarzy i dekoracji prosimy Neokatechumenat, Oazę Rodzin i Młodzież. Prosimy także zainteresowanych parafian o przygotowanie orszaku z baldachimem, chorągwiami. Przynieśmy ze sobą teksty pieśni eucharystycznych. Niech ta procesja będzie wyrazem naszej wiary. Szczególne miejsce w procesji Bożego Ciała mają dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, które niech przyjdą w uroczystych strojach na godz. 10.00. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania.

5. Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesja eucharystyczna będzie podczas nabożeństwa majowego i czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Prosimy szczególnie o czynne uczestnictwo dzieci I komunijnych i dziewczynek do sypania kwiatów.

III. Ogłoszenia różne:

6. Są jeszcze wolne miejsca nas pielgrzymki: do Włoch – we wrześniu z audiencją u Ojca Świętego i nawiedzinach św. O. Pio i sanktuariów Świętych Franciszkańskich; a także pielgrzymka samolotowa do Ziemi św. z Jordanią w listopadzie. Informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. .

7. Chłopców w wieku od 8 do 16 roku życia zachęcamy do udziału w letnim obozie ministranckim ?Wakacje ze Św. Franciszkiem? organizowanym przez naszą parafię. W tym roku obóz ministrancki odbędzie się w Murzasichle w dniach 2 ? 14 sierpnia, koszt 900 zł. Zgłoszenia oraz ewentualne podanie o dofinansowanie wyjazdu dziecka z zakładu pracy u o. Grzegorza Brzezińskiego przy furcie klasztornej, w zakrystii lub telefonicznie.

8. W gablocie ogłoszeń zaproszenie na XI Koncert Chwały – w Boże Ciało na Pl. Litewskim.

9. Dziś do kawiarenki parafialnej zapraszają Siostry Kapucynki na zakonne ciasto i kawę w nowej wersji.

10. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam dobra ze strony ludzi i nieustannego pragnienia obecności Jezusa Eucharystycznego w codziennym życiu a wszystkim Mamom w dniu ich święta życzy odczuwania Miłości Boga i