Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2013 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. W dniu dzisiejszym za odśpiewanie lub odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny. O godz. 13.00 ? dwóch naszych diakonów przyjmie (przyjęło) święcenia kapłańskie z rąk Ks. arcybiskupa Stanisława Budzika. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

2. Tajemnice wiary – spotkanie z Grzegorzem Górnym, dziennikarzem ? autorem wielu książek odnoszących się do autentyczności nadprzyrodzonych zjawisk – dziś o godzinie 19.00 w amfiteatrze. Szczegóły na plakatach.

3. Koncert Pieśni i muzyki Maryjnej ?Do Ciebie Matko śpiewamy – dziś o godzinie 19.00 w naszym kościele. Wystąpi Młodzieżowy Chór Carduelis z Poniatowej, Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Lublinie i nasz parafianka pani prof. Gabriela Klauza. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

II. W tym tygodniu:

4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. O godz. 6.05 będą śpiewane Godzinki. Porządek Mszy św. będzie świąteczny: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00, – kiedy neoprezbiterzy odprawią prymicyjną Mszę św.

5. Pielgrzymka do Katedry Lubelskiej dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. i ich rodziców ? we wtorek o godzinie 17.00.

6. Spotkanie autorskie ze znanym dziennikarzem i prezenterem telewizyjnych ?Wiadomości? Krzysztofem Ziemcem i promocja jego najnowszej ksiązki ? Niepokonani – w naszym amfiteatrze we wtorek o godzinie 18.00.

7. Czcicieli św. O. Pio zapraszamy na Msze św. wotywną w czwartek o godzinie 18.00. Intencje na Msze św. zbiorową można składać w zakrystii.

8. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek o godzinie 19.00, które odbędzie się w Sali konferencyjnej. Bardzo prosimy też o obecność rodziców. Jest to ostatni tydzień zapisów do bierzmowania w roku 2014 r.

9. Poświęcenie nowej kapliczki poświeconej św. O. Pio ?przy starym kościele. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00 w sobotę. Po Mszy św. udamy się w procesji do kapliczki, aby poświecić figurę O. Pio przywiezioną z San Giovanni Rotundo.

III. W przyszłą niedzielę;

10..Rocznica I komunii św. dla dzieci które w ubiegłym roku przystąpiły do I komunii św. w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30. Próby dla dzieci we wtorek i piątek o godzinie 19.00. Spowiedź w sobotę: o godzinie 9.00 ? Sz. P. 38; 9.30 – z grupy parafialnej i 10.00 z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej.

11. Uroczystość Najświętszej Trójcy – w przyszłą niedzielę kończy ona okres wypełnienia obowiązku Komunii św. wielkanocnej.

12. Studenci KUL-u będą zbierać przed kościołem w przyszłą niedzielę dobrowolne ofiary do puszek na rzecz Uczelni.

13. Nasz parafianin diakon Tomasz Lis w najbliższą sobotę w Warszawie przyjmie święcenia prezbiteratu. Natomiast w przyszłą niedzielę odprawi swoja pierwszą Msze św. prymicyjną o godzinie 13.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

14. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa Marszu dla Życia organizowanym w przyszłą niedzielę początek o godznie 16.00 przed gmachem uczelni KUL -u. Jest to wyraz wielkiej wdzięczności za dar życia, za nasze Rodziny i promujący chrześcijański model Rodziny.

IV. Ogłoszenia różne:

15. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 1 czerwca. Koszt 60 zł. Zapisy w Punkcie Książki.

16. W odpust parafialny Niepokalanego Serca Maryi – w sobotę 8 czerwca –   o 10.00 odbędzie się jubileusz małżonków obchodzących rocznicę 25 i 50-lecia sakramentu małżeństwa. Zainteresowanych zapraszamy do zapisania się w zakrystii lub w kancelarii

17. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik oraz Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk serdecznie zapraszają do uczestnictwa w I Festiwalu Chórów Miast Partnerskich Lublina. Koncert inauguracyjny odbędzie się 23 maja w czwartek o godz. 19:30 w Trybunale Koronnym. Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć zespoły ze Stanów Zjednoczonych, Serbii, Rosji oraz Rumunii. Szczególnie polecamy sobotni koncert finałowy, który odbędzie się w sobotę w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 20:30. Tego wieczoru połączone siły artystów wykonają wspólnie “Te Deum” Wojciecha Kilara, udowadniając jak uniwersalnym językiem jest muzyka.

18. Dziś do kawiarenki parafialnej zapraszają wspólnoty neokatechumenalne na dobre ciacho. Przy kawiarence można jeszcze złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem zakazującym aborcji dzieci chorych przed narodzeniem.

19.Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc i ofiary składane na pokrycie kosztów witraży w naszym kościele. Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego.