5 Niedziela Wielkanocna – 28.04.2013 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Kolejne warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu – dziś o godz. 16.00 w “Starym kościele”

2. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafii – dziś o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej.

3. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie – dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

4. We środę rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe ku czci Maryi. W parafii, której patronuję Niepokalana szczególnie jesteśmy zaproszeni do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa codziennie o godzinie 17.30. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci.

5. Msza św. imieninowa naszego zakrystiana Br. Zygmunta Komińczyka – w czwartek o godzinie 6.30.

6. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski ? będzie obchodzona w piątek . Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godzinie 6.30. Porządek Mszy św. niedzielny. Jest to zarazem kolejna rocznica Konstytucji 3 maja. ? święto narodowe. Zachęcamy do wywieszenie flag narodowych. Jest to zewnętrznym znakiem naszego patriotyzmu i miłości do naszej Ojczyzny. Dziś po Mszach św. można nabyć flagi od harcerzy lub w Punkcie ksiązki. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W tym tygodniu przypadaj dni odnowy wewnętrznej:

I czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 ? w kaplicy Matki Bożej.

I piątek ? według porządku niedzielnego.

I sobota ? Msza św. o godzinie 18.00 i czuwanie zakończone procesją..

III. W przyszłą niedzielę:

8. I. Komunia św. dzieci z grupy parafialnej o godz. 11.30. Spowiedź tych dzieci i ich rodziców – w sobotę o godz. 9.00.

 IV. Ogłoszenia inne:

9. W Roku wiary zapraszamy do pielgrzymowania do miejsc świętych. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Francji, Włoch z audiencją u papieża Franciszka i w sanktuarium O. Pio a także do Ziemi Świętej z Jordanią. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej parafii.

10. Z wielką radością informujemy o nowej inicjatywie parafii i Stowarzyszenia. Przy naszej parafii powstało Lubelskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej. Sensem istnienia Centrum jest podejmowanie działań na rzecz tworzenia i rozszerzania dzieł kultury chrześcijańskiej oraz promocja wartości ewangelicznych w Lublinie. To przedsięwzięcie zyskało aprobatę Arcybiskupa Lubelskiego i zostało erygowane przez naszego Prowincjała. Polecamy to dzieło waszym modlitwom.

11. Do kawiarenki parafialnej zaprasza nas dziś młodzież z Gimnazjum nr 7.

12. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości dobra z jakim spotykamy z waszej strony. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo i miłość w waszych Rodzinach.