4 Niedziela Wielkanocna – 21.04.2013 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do gorącej modlitwy otwarte serca młodych ludzi na Chrystusowe zaproszenie.

2. Dziś Droga światła ? spotkanie ze Zmartwychwstałym. Szczegółowe informacje na palatach przed kościołem.

II. W tym tygodniu:

3. W tym tygodniu w naszym klasztorze odbędzie się międzynarodowe spotkanie braci kapucynów pod przewodnictwem naszego generała zakonu. Zapraszamy we wtorek na Msze św. pod przewodnictwem generała i zaproszonych gości o godzinie 18.00. Tego dnia Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. O. Pio o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii. 

4. Msza św. imieninowa: O. Marka Skowrońskiego profesora naszego seminarium – w czwartek o godzinie 6.30 w kościele a O. Marka Zawadzkiego kapelana szpitala też w czwartek o godz. 15.00 w kaplicy szpitalnej. Polecamy ich waszej modlitwie.

5. Msza św. nowennowa za wstawiennictwem św. O. Pio we wtorek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

III. W przyszłą niedzielę:

6. W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii gościć ks. Waldemara Faca ? proboszcza budującego się kościoła w Turce. Wygłosi on do nas homilie i poprosi o wsparcie budowy kościoła. 

7. Kolejne warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu – w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w “Starym kościele” Konferencję dotyczącą tej tematyki wygłosi o. Marek Skowroński a następnie będzie miał miejsce mityng otwarty z możliwością postawienia pytań. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

8. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafii w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w Sali konferencyjnej.

9. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

IV. Ogłoszenia różne:

10. Zapisy nowych kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2014 r. młodzieży z klas II gimnazjum i starszej, która nie przyjęła jeszcze tego Sakramentu ? w kancelarii parafialnej lub drogą mailową ? do 23 maja. Przypominamy, że przygotowanie do tego sakramentu i przyjęcie go odbywa się w parafii na terenie której kandydat mieszka a nie w parafii na terenie której jest szkoła. W maju odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zapisać można się również w u katechetów w Gimnazjum nr 7. W tym roku sakrament bierzmowania przyjęło 84 osoby.

11. Nasz parafian Tomasz Lis – alumn VI roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, syn Jana i Anny ma przyjąć świecenia prezbiteratu 25 maja. Jeśli ktoś zna przeszkody do przyjęcia świeceń zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to do proboszcza parafii. Polecamy osobę alumna Tomasza waszej modlitwie.

12. Siostry Seraficki organizują pielgrzymkę do Łagiewnik na Mszę Św. beatyfikacyjną swojej założycielki 09 czerwca. Zgłoszenia do końca kwietnia pod nr telefonu: s. Judyta 797907115. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

13. Zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Stowarzyszania Przyjaciół Parafii Poczekajka, wspierając w ten sposób podejmowane działania w parafii. W czwartki członkowie stowarzyszenia pomagają w wypełnianiu PIt-ów w zamian za 1 %. ? w godzinach 16.00-19.00. w Sali Klubu Seniora.

14.Dziś do Kawiarenki parafialnej zapraszają członkowie Klubu Seniora na domowe ciasto.

15. W ostatnim tygodniu zostały zamontowane okna w kaplicach bocznych przygotowane do wstawienia witraży.

16. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy obfitości darów Bożych w codziennym życiu.