3. Niedziela Wielkanocna -14.03.2013 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się V Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: ?Ja wierzę, Panie, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym?. Jest to dobra okazja, aby zadać sobie pytanie o znajomość i rolę Pisma św. w moim życiu? Podczas wizyty duszpasterskiej zauważyliśmy, że w wielu domach znajdują się Biblie Brytyjskiego Wydawnictwa Biblijnego i innych odłamów chrześcijaństwa, które nie są zgodne z kanonem ksiąg Pisma św. Kościoła katolickiego. Zachęcamy do nabycia Pisma św. w przekładzie katolickim w naszym Punkcie Książki czy księgarniach katolickich. Biblie innych wyznań można przynieść do zakrystii.

2. Wszystkich zainteresowanych duchowością franciszkańską zapraszamy na spotkanie ze św. Franciszkiem z Asyżu, które odbędzie się dziś o godz. 16.00 w starym kościele. Jeśli chcesz poznać świętego, od którego papież przyjął imię – przyjdź zaprasza Franciszkański Zakon Świeckich i bracia kapucyni.

3. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na spotkania, które pomogą naszej wierze. Śpiew i głoszony kerygmat jest formą Nowej Ewangelizacji. Spotkania odbywają się na osiedlu Krasińskiego na placu przy poczcie – w niedziele od godziny 15.00.

4. Jak modlić się Słowem Bożym? Co to znaczy żyć Ewangelią? Zapraszamy na spotkanie Golgoty Młodych. W związku z rozpoczynającym się Tygodniem Biblijnym poruszymy tematy związane z lekturą Słowa Bożego, modlitwą Biblią i właściwą interpretacją świętego tekstu. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią w kościele o godz. 18:00, o 19:00 katecheza w salce konferencyjnej (wejście od strony kancelarii).

II. W tym tygodniu:

5. W sobotę odbędzie się Walne Zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka. Zapraszamy członków Stowarzyszenia i tych, którzy chcą się zapisać. Początek o godzinie 11.00 w Sali konferencyjnej.

III. Ogłoszenia różne:

6. Nasz parafian Tomasz Lis – alumn VI roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, syn Jana i Anny ma przyjąć świecenia Prezbiteratu 25 maja. Jeśli ktoś zna przeszkody do przyjęcia świeceń, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to do proboszcza parafii. Polecamy osobę alumna Tomasza Waszej modlitwie.

7. Fundacja Rozwoju KUL, Koło Naukowe Teologów KUL oraz Społeczny Instytut Wydawniczy Znak zapraszają na spotkanie autorskie z Grzegorzem Polakiem, autorem książki “Franciszek. Papież wielkiej nadziei”. Spotkanie odbędzie się w ramach Tygodnia Eklezjologicznego 17 kwietnia 2013 r. (środa) o godz. 11.15 w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

8. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymki autokarowe do Paryża w czerwcu i do Włoch we wrześniu z audiencją generalną u papieża Franciszka. Rozpoczynają się zapisy na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej z Jordanią w listopadzie. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej.

9. W dniach 25 maja-15 czerwca odbędą się XVI Lubelskie Dni Rodziny. 26 maja o godz. 11:30 w katedrze lubelskiej rozpocznie się uroczysta Eucharystia z udziałem Małżonków świętujących swój Jubileusz 50/55/60-lecia zawarcia sakramentalnego związku. Formularze zgłoszeniowe można pobrać w zakrystii.

10. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka zapraszają rodzice dzieci z naszej scholii dziecięcej Barka na kapucyńską kawę i smaczne ciasto domowej roboty. Warto skorzystać.

11. W tym tygodniu rozpocznie się I etap wykonania witraży w naszym kościele w kaplicach: Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Częstochowskiej. Pierwszy etap będzie polegał na wymianie okien dostosowanych do wstawienia witraży. W najbliższym czasie otrzymamy projekt witraży. Zachęcamy do wspierania materialnego dzieła witraży formie cegiełek lub ofiarach składanych do skarbony w kaplicy okrągłej.

12. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy obfitości darów Bożych w codziennym życiu.