2 Niedziela Wielkanocna -07.04.2013 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie komunie świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. ?Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego“.Dziś o godzinie 15.00 zapraszamy na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Będziemy modlić się odpuszczenie naszych grzechów.

2. Dzisiaj święto CARITAS. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieła tej charytatywnej organizacji a także nasze charytatywne dzieła parafialne. Ofiary składane dzisiaj do puszek ustawionych przy wyjściach z kościoła – przeznaczone są na ?Fundusz Caritas?.

3. Dziś także zaczyna się 69. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem ?Wiara żywa uczynkami. Wiara w Boga bez konsekwencji, czyli bez naśladowania Jezusa w Jego dobroci jest po prostu niemożliwa, bo jedyną drogą, przez którą można osiągnąć zbawienie jest miłosierdzie. Niech to uświadamia na potrzebę pomocy ludziom potrzebującym.

II.W tym tygodniu:

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z racji, że wypadła w Wielki Poniedziałek liturgicznie będzie obchodzona w poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie. Jest to także Dzień świętości życia.

5. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w sobotę na Msze św. godzinie 18.00 i nabożeństwo zakończone procesją.

III. W przyszłą niedzielę:

6. Wszystkich zainteresowanych duchowością franciszkańską zapraszamy na spotkanie ze św. Franciszkiem z Asyżu, które odbędzie się w przyszła niedzielę o godz. 16 w starym kościele. Jeśli chcesz poznać świętego, od którego papież przyjął imię – przyjdź zaprasza Franciszkański Zakon Świeckich i bracia kapucyni.

7. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają przez 5 kolejnych niedziel na spotkania, które pomogą naszej wierze. Śpiew i głoszony kerygmat mogą pomóc naszej wierze. Spotkania będą się odbywać się na osiedlu Krasińskiego na placu przy poczcie. Zapraszamy.

IV. Ogłoszenia inne:

8. Zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Stowarzyszania Przyjaciół Parafii Poczekajka, wspierając w ten sposób podejmowane działania w parafii. W czwartki członkowie stowarzyszenia pomagają w wypełnianiu PIt-ów w zamian za 1 %. ? w godzinach 16.00-19.00. w Sali Klubu Seniora.

9. Zapisy do rozgrywek w kategorii najstarszej zostały już zakończone. Nie ma możliwości dopisania drużyn w tej kategorii wiekowej. Nadal czekamy – do 10 kwietnia na zgłoszenia drużyn w kategorii średniej i najmłodszej. Karta zgłoszenia drużyny i więcej szczegółów na stronie: puchar.poczekajka.pl

10. Klub Seniora organizuje wycieczkę do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie 23.kwietnia. Cena 70zł obejmuje przejazd, ubezpieczenie, bilety wstępu na wystawy, film w planetarium, teatr wysokich napięć, teatr robotyczny oraz obiad. Osoby chętne proszone są o kontakt telefoniczny 601 253 245 lub w piątek 12 kwietnia w Klubie Seniora. Jest to termin ostateczny. Zachęcamy!

11.Dziś do kawiarenki parafialnej U Franka zaprasza nas młodzież ze Szkolnego Caritas – Gimnazjum nr 7 na smaczne ciasto domowe.

12. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości dobra z jakim spotykamy z waszej strony. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo i miłość w waszych Rodzinach.

13. Wczoraj po godzinie 22 w szpitalu przy. Al. Kraśnickiej zmarł br. Kalikst Marian Kłoczko w wigilię swoich 82 urodzin. Przez całe swoje życie zakonne pełnił posługę stolarza. W naszym klasztorze i kościele na Poczekajce zawdzięczamy mu wiele prac stolarskich miedzy innymi wykonanie drewnianego sufitu w kościele, drzwi okna, konfesjonały. Zapisał się w naszej pamięci jako radosny, rozmodlony brat, wrażliwy na potrzeby ludzi, wielki czciciel Matki Bożej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy wtorek o godzinie 11.00 w naszym kościele. przed Mszą św. zapraszamy na wspólny różaniec. Po Mszy św. trumna z ciałem zostanie złożona w grobowcu zakonnym na cmentarzu przy ul. Lipowej.