IV Niedziela W.Postu -10.03.2013 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych w poniedziałek i wtorek i środę w godz.: 8.00, 10.00, 16.30, 18.00. Natomiast Mszę św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży studentów, młodzieży pracującej i bezrobotnej – od poniedziałku do środy o godzinie 19.30. Okazja do spowiedzi będzie 30 min. przed Mszą św. Program rekolekcji wywieszony jest przed kościołem i na naszej stronie internetowej. Prosimy nie odkładać obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej na ostatnie dni przed świętami. Ofiary składane na tacę w środę będą naszym darem wdzięczności wobec ks. Rekolekcjonisty. W czasie rekolekcji w przedsionkach kościoła będą wystawione pojemniki, do których można złożyć trwałe produkty żywnościowe. Dary te będą przeznaczone dla parafian potrzebujących pomocy, starszych, chorych i dzieci. Parafialny Zespół Caritas, który zajmie się rozprowadzeniem darów, dziękuje serdecznie za każdy dar. Można także składać ofiary materialne do skarbon wystawionych przy wyjściach w ramach jałmużny wielkopostnej. Od poniedziałku do środy z racji rekolekcji nie będzie mszy św. O godzinie 7.15 a środę wieczornego nabożeństwa fatimskiego.

2. Zapraszamy na adorację Krzyża w duchu Golgoty Młodych – dziś po Mszy św. o godz. 18:00. Będziemy rozważać tajemnicę Krzyża w oparciu o słowa św. Pawła z Listu do Koryntian: My głosimy Chrystusa Ukrzyżowanego. Chętnych do śpiewu zapraszamy na próbę o godzinie 16.00 do sali nr 2.

II.W tym tygodniu:

3. We wtorek rozpoczyna się w Rzymie konklawe. Kardynałowie wybiorą nowego papieża. Zachęcamy do gorącej modlitwy o światło Boże. Tego dnia szczególnie będziemy modlić się w tej intencji. Formularz Mszy św. będzie o wybór nowego papieża.

III. W przyszłą niedzielę;

4. Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 7 organizuje Kiermasz palm ? w przyszłą niedzielę w godzinach od 8 -14 przed wejściami do kościoła.

5. W przyszla niedzielę kazania katechizmnowe 

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne w następną niedzielę o godzinie 19.00.

IV. Ogłoszenia inne:

6. Kolejna zbiórka makulatury jako pomoc w budowie studni w Czadzie w najbliższą sobotę i niedziele. Kontener będzie stał przy wejściu do kancelarii. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej zbiórce.

7. Przed nami XX Mistrzostwa o Puchar Niepokalanej w piłkę nożną organizowane przez Stowarzyszenie i naszą parafię. Zapraszamy do wzięcia udziału zawodniczki i zawodników. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Parafii i Stowarzyszenia.

8. W zakrystii i w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej można składać do skarbony ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój wielkanocny kościoła.

9. Chorych do spowiedzi wielkanocnej w domach prosimy zgłaszać od dziś do soboty w zakrystii lub w kancelarii, podając imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Do zgłoszonych chorych udamy się z posługą w następnym tygodniu.

10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę we wrześniu do Włoch śladami świętych Franciszkańskich Informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

11. Informacje o naborze do szkol i przedszkoli::

  • Prywatne Przedszkole Motylek przy ul. Jutrzenki 16 lokal 156 zaprasza dzieci z rodzicami na dzień otwarty 12 marca we wtorek w godz. od 9 30 do 18.00. Program dni otwartych jest dostępny w gablocie przed Kościołem.
  • Szkoła Podstawowa nr 38 przy ul Wołodyjowskiego zaprasza na Dzień otwartych drzwi w sobotę w godz. 10.00-12.00.
  • Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie ogłasza nabór do szkół w roku szkolnym 2013/2014. Składanie dokumentów do gimnazjum w kancelarii szkoły w Lublinie przy ul. Paśnikowskiego do 15 marca. Składanie dokumentów do liceum Ogólnokształcącego w kancelarii szkoły do 12 kwietnia 2013 r.

12. Wspólnota Św. Pawła wychodzi z inicjatywą organizacji świetlicy edukacyjnej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Członkowie tej wspólnoty oferują pomoc w matematyce, fizyce, chemii, biologii, geografii oraz językach: polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Zapisy w kancelarii parafialnej parafii pw. Św. Józefa w godz. 16.00 ? 18.00.

13. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy obfitych owoców rekolekcji i opieki Bożej w nowym tygodniu.