II Niedziela W.Postu – 24.02.2013 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka dobrowolnych ofiar na rzecz Polskich Misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Obecnie w 98 krajach pracuje 2170 polskich misjonarzy i misjonarek. Skarbony ustawione są przy wyjściach z kościoła. Bóg zapłać za każdy dar!

2. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie ? dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

3. Jutro rozpoczynają się rekolekcje szkolne dla Gimnazjum nr 7 i Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego. Rekolekcje potrwają do środy. Poprowadzi je O. Andrzej Cebula. Od środy rozpoczną się rekolekcje szkolne uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 i Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego. Poprowadzi je O. Mieczysław Lewocki. Z programem rekolekcji uczniowie zostali zapoznani w szkołach.

4. Nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w czwartek o godzinie 19.00 w kościele. Bardzo prosimy o obecność rodziców.

5. Benedykt XVI w czwartek kończy swoją posługę na Stolicy Piotrowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za jego pontyfikat w czwartek na Mszy św. godzinie 18.00, poprzedzonej adoracją Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 w kaplicy okrągłej.

6. Od piątku codzienny różaniec o godzinie 17.30 będzie ofiarowany w intencji o wybór nowego papieża. Zachęcamy do włączenia się do modlitwy całego Kościoła poprzez uczestnictwo we Mszach św. i ofiarowanie Komunii św. w tej intencji.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

I piątek ? spowiedź pół godziny przed Mszami św. Spowiedź dzieci od godz. 15.30. O godzinie 16.00 Droga krzyżowa i po niej Komunia św. wynagradzająca.

I sobota – Msza św. o godzinie 18.00 i nabożeństwo fatimskie.

 IV. Ogłoszenia różne:

8. Zapraszamy na Warsztaty muzyczne Triduum Paschalnego, przygotowujące chór, który będzie animował śpiew podczas Triduum na Poczekajce. Zapraszamy młodych i dorosłych w każdą sobotę o godzinie 18.00 w sali nr 2.

9. Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu Pit-ów w zamian za 1% na rzecz Stowarzyszenia – w czwartki w godzinach 16.00-19.00 w sali nr 3. Zachęcamy do przekazania 1% z podatku wspierając działania w naszej parafii.

10. Dyrekcja Palotyńskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. St. Batorego przy ul. Al. Warszawskie zapraszają na Dzień Otwarty Szkoły w niedzielę 3 marca w godzinach 9.00-14.00. Będzie wtedy można zwiedzić szkołę oraz porozmawiać z uczniom i nauczycielami. jest to jedna z najlepszych szkół na Lubelszczyźnie. Szczegóły na stolikach z prasą.

11. Zachęcamy do większej roztropności w udzielaniu pomocy osobom, które przed naszym kościołem wyciągają ręce o pomoc materialną. Często są to osoby pod wpływem alkoholu wykorzystujące naszą życzliwość i współczucie.

12. Wspólnota Trudnych Małżeństw ?SYCHAR? zaprasza na rekolekcje wszystkich zainteresowanych tematyką małżeńską. Informacje w gablocie ogłoszeń.

13. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowego Wsparcia Osoby Uzależnionej. Czas wielkiego Postu jest szczególną okolicznością w kontekście pokutnym do podjęcia tego apelu. Deklaracje rozłożone są na stolikach z prasą.

14. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej u Franka przy Punkcie Książki na smaczne ciasto domowej roboty i kawę z ekspresu w różnych wersjach.

15. Dziękujemy za wspieranie dzieła pomocy potrzebujących i za wszelkie dobro, z którym się na co dzień spotkamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa w nowym tygodniu. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym naukę po przerwie semestralnej życzymy zapału do nauki i otwarcia na działanie łaski Bożej podczas rekolekcji.