I Niedziela W.Postu – 17.02.2013 r.

I. W tym tygodniu:

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  • Droga Krzyżowa – w piątki: dla dzieci o godz. 16.00, dla gimnazjum i młodzieży o godz. 19.00 a dla dorosłych o 8.30 i 17.00.
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.00 wraz z nauką pasyjną.

Prosimy bardzo Rodziców, aby zatroszczyli się o uczestnictwo swoich dzieci i młodzieży w nabożeństwach wielkopostnych.

2. Okres Wielkiego Postu daje nam okazję do podejmowania wyrzeczeń w formie tzw. Jałmużny Wielkopostnej, również w wymiarze materialnym, na rzecz bardziej potrzebujących w naszej parafii. Skarbony na Jałmużnę Wielkopostną znajduje się przy wyjściu bocznym od strony zakrystii i przy głównych drzwiach.

3. Księga Trzeźwości wyłożona jest zakrystii. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu.

4. Dziś swoje imieniny obchodzi Br. Zbigniew Furman – furtian naszego klasztoru. Msza św. imieninowa w jego intencji jutro o godzinie 6.30.

4. Jutro rozpoczyna się Zimowisko na Poczekajce. Zajęcia od godziny 10.00 do 15.00. Są jeszcze wolne miejsca.

5. Spotkanie autorskie ze znanym dziennikarzem, publicystą Bogdanem Rymanowskim autorem ksiązki Ubek w środę o godzinie 18.00 w amfiteatrze. Będzie możliwość nabycia książki w cenie promocyjnej z autografem. Wstęp wolny.

6. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na nabożeństwo pokutne z katechezą i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty – w najbliższą środę o godzinie 19.00 w naszym kościele.

7. Zapraszamy na Msze św. nowennową za wstawiennictwem O. Pio w sobotę o godzinie 18.00. Intencje do nowenny można składać w zakrystii.

II. W przyszłą niedzielę:

8. Ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom – odbędzie się w przyszłą niedzielę.

III. Ogłoszenia inne:

 9. Arcybiskup Stanisław Budzik, zaprasza Ludzi Nauki do katedry lubelskiej 22 lutego na wspólną modlitwę, na którą złożą się: o godz. 18:00 – nabożeństwo drogi krzyżowej, o godz. 19:00 – Msza św. po przewodnictwem i z homilią Metropolity Lubelskiego, o godz. 20:15 – koncert pieśni pasyjnej.

10. Na stronie internetowej parafii jest bezpłatna aplikacja do wypełniania PIT-ów z wpisanym już z KRS-em Stowarzyszenia. Zachęcamy  do przekazania 1% z podatku na potrzeby Stowarzyszenia i parafii.

11. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 38 w Lublinie informuje, że zapisy do klas pierwszych na roku szk. 2013/2014 będą odbywać się w sekretariacie szkoły w dniach od 25 lutego do 19 kwietnia w godzinach : 8.00 – 15.00 a w środy: 8.00 – 16.30. Do szkoły zapisywane są dzieci urodzone w 2006 roku/7 łatki/ oraz dzieci urodzone w 2007 roku /6 łatki/, ile rodzice wyrażą taką wolę. Dzień otwarty szkoły 16 marca w godzinach 10.00 ? 12.00.

12. Trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Lichenia w kwietniu. Wykaz wszystkich Pielgrzymek organizowanych przez naszą parafię w tym roku wywieszone są w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

13. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej przy Punkcie książki. Kawiarenka czynna w niedziele w godzinach 9.30- 14.30 i 17.00- 19.30.

14. Dziękujemy za modlitwę i wspierani materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.