3 Niedziela Zwykła – 27.01.2013 r.

I. W tę niedzielę:

1. W ramach Światowego Dnia walki z trądem nasi Bracia Klerycy organizują dziś Kiermasz ciast na pomoc trędowatym. Po Mszy św. zapraszamy do amfiteatru ? wejście przez Punkt książki. Zachęcamy włączenia się w tę akcję.

2. Msza św. o uzdrowienie duchowe i fizyczne wraz z nabożeństwem – dziś o godzinie 18.00.

3. Katechezy ewangelizacyjne prowadzone przez wspólnoty neokatechumenalne rozpoczynają się dziś o godzinie 19.00 w ?starym kościele?. Następne katechezy w poniedziałki i czwartki też o godzinie 19.00.

II. w tym tygodniu:

4. Spotkanie autorskie z biskupem Antonim Dydyczem, ordynariuszem diecezji drohiczyńskiej w związku z promocją najnowszej jego książki ?Trzy miłości. Kościół-Ojczyzna-Rodzina. Kazania patriotyczne?. Spotkanie odbędzie w poniedziałek, po Mszy św. o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej ok. 18.30. Podczas spotkania biskup Antoni Dydycz będzie podpisywał książkę.

5. Dni odnowy wewnętrznej:

I piątek ? dodatkowa spowiedź dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30. Nabożeństwo wynagradzające będzie o godz. 17.30.

I sobota – to także Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego, Dziękować będziemy Bogu za dar osób konsekrowanych i prosić o nowe powołania. Godzinki o NMP będą śpiewane o godz. 6.05. Msze św. będą sprawowane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 – Msza św. z Nieszporami i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Podczas każdej Mszy św. poświęcać będziemy gromnice. Ofiary składane na tace przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych

 III. Ogłoszenia inne:

6. Zimowisko na Poczekajce dla dzieci szkół podstawowych odbędzie się w naszej parafii w drugim tygodniu ferii od 18-22 lutego. Zapisy tylko w kancelarii.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotowa do Ziemi św. – w kwietniu. Informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Taka pielgrzymka może być pięknym prezentem ofiarowanym swoim rodzicom przez dzieci jako dowód wdzięczności za wszelkie dobro.

8. Dziękujemy za modlitwę, ofiary materialne i wszelkie działania podejmowane na rzecz parafii wszystkim zaangażowanym w te dzieła. Dziękujemy również za ogromną życzliwość w Waszych domach i za dobrowolne ofiary złożone podczas Wizyty duszpasterskiej na dalsze prace wykonywane w kościele i klasztorze. Życzymy Wam odczuwania łaski Bożej i opieki Maryi. Studentom pokonującym egzaminy życzymy asystencji Ducha Świętego i owocnych egzaminów.