Zapraszamy na projekcje filmu October Baby

W czasie między 22 a 26 stycznia Lublin stanie się miejscem nieodpłatnych projekcji opartej na faktach amerykańskiej produkcji pod tytułem “October Baby”. Organizacją akcji zajmuje się stowarzyszenie KoLiber w ramach projektu “KoLiber dla życia”. Film ma być wyświetlany w szkołach, aulach uniwersyteckich i salach parafialnych. Celem akcji ma być zwrócenie uwagi na ważny problem aborcji oraz jej skutki w wymiarze indywidualnym i społecznym.

 “October Baby” jest opartą na faktach amerykańską produkcją wytwórni “Erwin Brothers” z 2011 roku. Jest to oparta na faktach opowieść o amerykańskiej studentce, która dowiedziawszy się o tym, że całe życie wychowywana była w rodzinie zastępczej a na świat przyszła w skutek nieudanej aborcji, wyrusza w podróż celem odnalezienia swej biologicznej matki. Historia oparta jest na życiu Gianny Jessen – amerykańskiej aktywistki urodzonej w skutek nieudanej aborcji. Film ten, mimo iż w USA cieszy się olbrzymią popularnością, nie trafił dotychczas na ekrany polskich kin.

Stowarzyszenie KoLiber jest niepolityczną i niezarobkową organizacją społeczną. Za cel stawia sobie promocję idei wolnego rynku oraz wartości opartych na etyce chrześcijańskiej, w tym prawa do życia od momentu poczęcia. Dotychczasowe projekcje odbyły się już w 14 większych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Katowicach.