Święto Chrztu Pańskiego – 13.01.2013 r.

I. W dzisiejszą Niedzielę:

1. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu dziś w Starym kościele o godzinie 16.00.

2. Koncert w wykonaniu Chóru dziecięcego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Lublinie – dziś o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy. Z racji koncertu nie będzie dziś nabożeństwa fatimskiego po Mszy św. o godzinie 18.00.

3. Kolejne spotkanie wspólnoty Golgoty Młodych dziś o godzinie 19.00. Zapraszamy studentów i licealistów. Poruszymy kolejne tematy związane z walką duchową chrześcijanina – czym jest pokusa? czy jest grzechem? jak z nią walczyć? Zapraszamy do sali konferencyjnej po Mszy Św. o godz. 18:00, wejście od strony kancelarii.

II.W tym tygodniu:

4. Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 14 stycznia, ul. Leonarda bloki nr 9, 11 i 13 oraz ul. Krasińskiego blok nr 3.

Wtorek, 15 stycznia, ul. Krasińskiego bloki nr 6, 10 i 12.

Środa, 16 stycznia, ul. Krasińskiego bloki nr 16 i 18, ul. Namysłowskiego, ul. Struga oraz ul. Zana domy i blok nr 13.

Czwartek, 17 stycznia, ul. Juranda bloki nr 1, 3 i 5.

Piątek, 18 stycznia, ul. Wołodyjowskiego bloki nr 3, 6, 7, 9 i 11.

Sobota, 19 stycznia, ul. Skrzetuskiego bloki nr 2, 2A, 2B, 8 i 10.

Poniedziałek, 21 stycznia, ul. Skrzetuskiego bloki nr 4 i 6 oraz rodziny, w których nie było wizyty duszpasterskiej w tym roku, a które pragną przyjąć kapłana po kolędzie. Te rodziny powinny do przyszłej niedzieli w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub na furcie klasztornej poprosić o indywidualną kolędę podając nazwisko, adres i numer telefonu.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00 a w sobotę o godzinie 10.00. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe, a także informacje na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo prosimy, aby była przygotowana woda świecona i kropidło. Zestawy kolędowe można nabyć w naszym punkcie ksiązki.

 III. W przyszłą niedzielę:

5. Już po raz XX odbędzie się w naszym kościele Doroczny parafialny koncert ?Bliżej Żłóbka? ? w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Zapraszamy parafian i gości. Szczegóły o wykonawcach na plakatach i stronie internetowej.

IV. Ogłoszenia inne:

6. Oferty pielgrzymek organizowanych w tym roku przez nasza parafię są wywieszone w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej.

7. Osoby korzystające z pomocy Caritas proszone są o zgłoszenie się wraz z zaświadczeniem z MOPR-u do Kancelarii parafialnej po odbiór artykułów żywnościowych.

8. Dziś w naszej parafii wspieramy dzieło Sióstr Kapucynek, kończą budowę domu w Wąwolnicy im. Jana Pawła II dla dzieci potrzebujących miłości i domu.   Proszą dziś nas o wsparcie materialne, związane z wykończeniem tego domu i przygotowaniem go do przyjęcia dzieci. Bardzo prosimy i zachęcamy do naszej wspólnej pomocy materialnej Siostrom. Siostry zbierają w przedsionkach kościoła – dobrowolne ofiary na zakończenie budowy tego domu. Ofiary można także wpłacić na konto bankowe budowy domu podane na naszej stronie internetowej. Niech będzie to nasz Bożonarodzeniowy dar serca dla dzieci, którym potrzeba domu i miłości.

9. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. umacnia nas w dawaniu świadectwa o Chrystusie.