Święto Świętej Rodziny -30.12.2012.r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

2. Jutro ostatni dzień roku 2012. Wieczorem na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Msza św. dziękczynna za przeżyty rok o godzinie 18.00 Śpiewem hymnu Ciebie Boga wysławiamy będziemy dziękować za otrzymane dobrodziejstwa w tym roku. Udział w uroczystym śpiewie lub recytacji tego hymnu daje możliwość zyskania odpustu zupełnego. O północy będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2013. Poprzedzi ją adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 23.00 Bardzo zapraszamy aby razem z Bogiem przywitać nadchodzący   Nowy Rok.

3. We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju, dzień imienin bpa Mieczysława Cisło. Pamiętamy o nim w modlitwie. Msze św. według porządku niedzielnego. Odpust zupełny można uzyskać za udział w śpiewie hymnu ?O Stworzycielu Duchu przyjdź?.

4. Spotkanie Klubu Seniora w najbliższy piątek o godz. 16.00. Na spotkaniu odbędzie się wykład “Boże Narodzenie w sztuce” ilustrowany przeźroczami. Wykład prowadzić będzie ks. prof. dr hab. Ryszard Knapiński.

5. Dni odnowy wewnętrznej:

I czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 w kaplicy Matki Bożej.

I piątek ? dodatkowa spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. o godzinie 16.30. Przypominamy, że wypełnieniem I piątku miesiąca jest komunia św. wynagradzająca. Jeśli ktoś przed świętami był u spowiedzi i nie ma grzechu ciężkiego nie ma obowiązku przystępowania do spowiedzi. Prosimy w miarę możliwości o skorzystanie ze spowiedzi w godzinach porannych, gdyż popołudniu będzie mniejsza ilość kapłanów.

I sobota ? Msza św. o godzinie 18.00 i czuwanie zakończone procesją..

III. W następną niedzielę:

6. Zapraszamy na przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka odbędą się w przyszłą niedzielę w amfiteatrze po Mszy św. dla dzieci ? ok. godziny 12.30. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

IV. Ogłoszenia inne:

7. Od 2 stycznia rozpoczyna się wizyta kolędowa w naszej parafii.

            Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

Środa, 2 stycznia, ul. Dragonów bloki nr 3, 8 i 14 oraz ul. Herbowa bloki nr 10 i 11.

Czwartek, 3 stycznia, ul. Herbowa bloki nr 15, 16, 18 i 20.

Piątek, 4 stycznia, ul. Herbowa bloki nr 3, 5, 6 i 8.

Sobota, 5 stycznia, ul. Herbowa bloki nr 7 i 9, ul. Szpitalna oraz ul. Ułanów bloki nr 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29 i 33.

Poniedziałek, 7 stycznia, ul. Ułanów bloki nr 1, 5, 7, 9, 11 i 15, ul. Konstantynów, ul. Pielęgniarek oraz al. Kraśnicka numery parzyste 90-94.

Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Poświeconą wodę możną wziąć z kruchty przy bocznym wyjściu z kościoła – od strony zakrystii. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe, a także informacje na stronie internetowej naszej parafii. Dobrowolne ofiary, które składamy w tym roku są przeznaczone na realizacje projektu dwóch dużych witraży: w kaplicy Jezusa Miłosiernego ? witraż Bł. Jana Pawła II i w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej – witraż Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Koszt tej inwestycji z wymianą stolarki okiennej i podwójnymi oknami wyniesie ponad 100 tys. zł. Zachęcamy do dobrowolnych ofiar w formie cegiełek. Podjęty również został projekt gruntownej modernizacji naszego amfiteatru.

8. Dziękujemy za ofiary materialne składane na nasz kościół i klasztor. Wszystkim Rodzinom z okazji dzisiejszego święta życzymy opieki Świetej Rodziny i trwania we wzajemnym obdarowywaniu się miłością i dobrem.