IV Niedziela Adwentu – 23.12.2012 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Przed kościele harcerze rozprowadzają sianko wigilijne. Zebrane środki są przeznaczone na organizację wakacji.

2. Na stopniu komunijnym prezbiterium znajduje się ?światło betlejemskie?, które możemy zabrać w lampionach do naszych domów.

II. W tym tygodniu:

3. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi O. Adam Dobrodziej ? gwardian i ekonom klasztoru. Msza św. w jego intencji będzie jutro o godzinie 6.30.

2. Jutro Wigilia. Ostatnie Roraty o godz. 6.30 poprzedzone o 6.05 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Spowiedź jutro od godziny 6.00- do 15.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Kościół będzie zamknięty od 15.00 do 23.00. Wierni tradycji polskiej zachowajmy zwyczaj dnia postnego.

Przypominamy, aby zasiadając do stołu wigilijnego zachować porządek wieczerzy wigilijnej, który jest następujący:

Kolęda: ?Wśród nocnej ciszy?

Czytanie Ewangelii według św. Łukasza rozdział 2.1-20

Wspólna modlitwa

Łamanie się opłatkiem i składanie życzeń

Wspólny śpiew kolęd.

Podczas wieczerzy i czuwania do Pasterki w rodzinach katolickich nie podaje się alkoholu.

4. Uroczysta Msza św. ?PASTERKA? odprawiana będzie w naszym kościele o godzinie 24.00. Zapraszamy już do naszego kościoła o godz. 23.20 na modlitwę zwaną Godziną Czytań. Ofiary na tacę z tej Mszy św. są przeznaczone na diecezjalny ?Fundusz Obrony Życia?.

5. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi.

6. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii, kancelarii i przy furcie klasztornej.

7. Spotkanie opłatkowe dla ministrantów i ich rodziców w czwartek rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. spotkanie.

III. Ogłoszenia inne:

8. Marsz dziękczynno-pokutny Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w przyszłą niedzielę rozpocznie się Msza św. o godzinie 11.30 w kościele Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu. Szczegóły na plakatach.

9. Wizytę duszpasterską zwaną ?Kolędą? rozpoczniemy w naszej parafii od środy 2 stycznia. Kolejność osiedli będzie następująca: os. Błonie a następnie, os. Konstantynów, os. Krasińskiego i os. Sienkiewicza. Szczegółowy wykaz na pierwszy tydzień podamy w przyszłą niedzielę.

10. Za nami akcja Święty Mikołaj na Poczekajce. Dzięki ogromnej życzliwości i wsparciu wielu osób udało się przygotować: 168 paczek tematycznych i 286 paczek ze słodyczami dla dzieci z naszej parafii i uczących się na terenie naszej parafii. W ramach wsparcia materialnego Pomocnik św. Mikołaja zebraliśmy od Was 11 500 zł. Dziękujemy również uczniom i nauczycielom ze szkół: Szkoły Podstawowej im. Chrobrego, Gimnazjum nr 7, Zespołowi Szkół Elektronicznych, Gimnazjum i Liceum im. Króla Jana Sobieskiego, IX Liceum Ogólnokształcącego, XIX Liceum Ogólnokształcącego za włączenie się w pomoc i przygotowanie z własnych środków 95 paczek. Dziękujemy również grupom duszpasterskim za pomoc w zorganizowaniu Wigilii dla samotnych z naszej parafii, w której w piątek uczestniczyło ponad 80 osób. Niech to dobro, które popłynęło z Waszych serc, będzie nagrodzone łaską Bożą. Wielkie Bóg zapłać !!!

10. Dziękujemy darczyńcom za ofiary złożone w ostatnim okresie w formie darowizny na cele kultu religijnego w ramach odpisu od podatku dochodowego. Jednocześnie zachęcamy przez tę formę do wsparcia działań parafii czy Stowarzyszenia. Darowizny od osób fizycznych nie mogą być wyższe niż 6% a prawne nie więcej niż 10% dochodu. Darowizna musi być wpłacona na konto i dokonana w danym roku podatkowym. Konto bankowe parafii można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz w “Zwiastunie”.

11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Ziemi świetej w kwietniu przyszłego roku. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zapisy u proboszcza.

12. Informujemy, że w okresie zimowym w dni powszednie będą otwarte w kościele tylko drzwi boczne z obu stron.

13. Wszystkim ludziom okazującym nam życzliwość poprzez modlitwę, wsparcie materialne podejmowanych zadań i pomoc ubogim, szczególnie w tym okresie przedświątecznym, składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także tym, którzy angażują się w dekoracje świąteczne w kościele i przed kościołem. Życzymy Wam wszystkim, aby wieczerza wigilijna była w Waszych rodzinach czasem obdzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania.