III Niedziela Adwentu -16.12.2012 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom – przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć wigilijne świece CARITAS w cenie 5, 13 i 15 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy wakacje dla dzieci z rodzin ubogich.

2. Kiermasz świąteczny Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 7 – dzisiaj w godz. 8.00-14.00 obok Punktu Książki. Dochód ze sprzedaży kart świątecznych, ozdób choinkowych, stroików wykonanych przez uczniów Gimnazjum przeznaczony jest na pomoc uczniom.

3. Dziś rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie ona połączona z Msza św. Roratnią o godzinie 6.30 w dni powszednie.

4. Zapraszamy na kolejne spotkanie Wspólnoty Golgoty Młodych. Zaproszenie kierujemy szczególnie do studentów i młodzieży ze szkół średnich. Spotkanie odbędzie się dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00, w amfiteatrze, wejście od strony kancelarii. Spotkanie rozpocznie cykl katechez o walce duchowej i zagrożeniach wiary. Dziś podejmiemy temat: czy chrześcijanin ma szanse w walce ze złym duchem?

II. W tym tygodniu;

5. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą: O. Dariusz Polak i O. Dariusz Miastowski ? ojciec duchowny naszego Seminarium. Msza św. W ich intencji w czwartek o godzinie 6.30.

III. W przyszłą niedzielę:

6. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w przyszłą niedziele. Intencje można składać w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę będą głoszone kazania katechizmowe.

IV. Ogłoszenia inne:

8. Spowiedź w naszym kościele:: rano w godzinach 6.00 ? 8.30 i po południu od 17.30. Od czwartku dyżur spowiedzi po południu rozpocznie się od godziny 16.00 do zakończenia Mszy św. wieczornej. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na przyszłą niedzielę.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w kwietniu przyszłego roku. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

10. Dziękujemy Bogu za przeżyte rekolekcje i za liczny udział parafian i sympatyków naszego kościoła. Nagrania konferencji z rekolekcji znajdziemy na internetowej stronie parafii w plikach MP3.

11. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim ofiarodawcom za przyniesione w ubiegłym tygodniu dary żywnościowe. Dzięki waszej pomocy mogliśmy zrobić 100 paczek świątecznych.

12. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie Wam pragnienie bliskości Boga szczególnie w modlitwie i życiu sakramentalnym.