II Niedziela Adwentu – 09.12.2012 r.

I. W dzisiejszą niedziele:

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. W poniedziałek, wtorek i środę- Msze św. z naukami dla dorosłych będą o godz.: 8.00, 10.00 i 18.00. Dla dzieci o 16.30. Natomiast dla młodzieży o godz. 19.30. Program jest wywieszony gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii. Podczas rekolekcji będzie okazja do spowiedzi już pół godziny przed każdą Mszą św. Ofiary na tacę w środę jako dar wdzięczności przeznaczone są na potrzeby klasztoru i parafii w Rybniku, w którym pracuje o. Feliks Rachwalik. Jak Co roku w czasie rekolekcji adwentowych będziemy zbierać do koszy wystawionych przy wyjściach z kościoła trwałe produkty żywnościowe rodzin dotkniętych bezrobociem w naszej parafii na paczki świąteczne. Od jutra do środy na pomoc rodzinom biednym z naszej parafii będzie także można złożyć ofiarę do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła.

2. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom – przy wyjściach z kościoła można nabyć dziś i za tydzień wigilijne świece CARITAS w cenie 5, 13 i 15 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy wakacje dla dzieci z rodzin ubogich. Za tydzień odbędzie się kiermasz stroików i kartek świątecznych wykonanych przez młodzież z Gimnazjum nr 7.

3. Akatyst ku czci Bogarodzicy zostanie wykonany dziś w naszym kościele godz. 19.00. Hymn zaśpiewa męski chór braci kleryków i przyjaciół pod kierownictwem p. prof. Gabrieli Klauza. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich, a szczególnie tych, którzy doświadczyli w swym życiu pomocy Maryi, naszej przemożnej Orędowniczki

4. Gorąco apelujemy i prosimy rodziców o troskę o praktyki religijne swoich dzieci. W pierwszym tygodniu Adwentu na Roratach w poniedziałek i czwartek było tylko kilkanaście dzieci na tak duża parafię. Brak zainteresowania rodziców uczestnictwem dzieci w życiu Kościoła jest grzechem i poważnym zaniedbaniem.

5. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło ?Pomoc Kościołowi na Wschodzie?. Skarbony znajdują się przy wyjściach z kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

II. W tym tygodniu:.

6. We wtorek swoje imieniny obchodzi O. Waldemar Grubka ? proboszcz naszej parafii. Msza św. w jego intencji we wtorek o godzinie 6.30. Polecamy Solenizanta Waszym modlitwom.

7. Z radością informujemy o spotkaniu inaugurującym działalność Klubu Seniora przy naszej parafii. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 16.00 w Sali nr 3. Wejście przy kancelarii. Zapraszamy osoby zainteresowane korzystaniem z Klubu.

8. Czecicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w czwartek na msze sw. z nieszporami i nabożeństwo fatimskie po Mszy sw.

8. W związku z dużym zainteresowaniem pomocy w budowie studni dla ubogich mieszkańców Czadu, powtarzamy akcje zbiórki makulatury na terenie naszej parafii w dniach 15-16 grudnia ( sobota ? niedziela). Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w “parafialne czyny dobroci”. Do podstawionego kontenera, który będzie stał obok wejścia do kancelarii parafialnej prosimy przynosić czasopisma, książki, tekturowe opakowania Kilka tygodni temu udało nam się zebrać ponad 4 tony makulatury – co daje wartość 1200 PLN.

9. Chorych potrzebujących spowiedzi w domach przed Świętami, prosimy zgłaszać w najbliższym tygodniu w zakrystii, kancelarii lub przy furcie, także telefonicznie z podaniem nazwiska, wieku, adresu i telefonu.

IV. Ogłoszenia inne:

10. Osoby korzystające z pomocy Caritas proszone są o zgłoszenie się do Kancelarii parafialnej po odbiór artykułów żywnościowych.

11. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor. Życzmy, aby rozpoczynający się tydzień, był czasem zasłuchania w Słowo Boże na rekolekcjach i ożywił nasze relacje z Bogiem przez sakrament pojednania.