I N iedziela Adwentu -02.12.2012 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny ? pod hasłem Być solą ziemi. Kościół domem i szkołą komunii. W Adwencie Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. Poprzedzać je będzie o godz. 6.05 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Zapraszamy dzieci, dorosłych, młodzież i studentów. Na Roraty przynosimy lampiony. Natomiast Roraty dla dzieci i młodzieży z gimnazjum: w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Zachęcamy do tej formy adwentowego czuwania i wspólnej modlitwy.

II. W tym tygodniu:

2. Trwa Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Kazania i modlitwy nowennowe będą głoszone na Mszy św. o 6.30

3. Dni odnowy wewnętrznej:

  • I czwartek – od 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrąglej.
  • I piątek miesiąca ? spowiedź rozpoczyna się pół godziny przed Mszami św. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. o godzinie 16.30. Nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa o godzinie 17.30.

4. W sobotę, 8 grudnia, przypada liturgiczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na śpiew Godzinek o godz. 6.05 i na Msze św. według porządku świątecznego: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę zwaną ?Godziną łaski?. O tę modlitwę prosi Matka Boża, obiecując niezliczone łaski dla duszy i ciała.

5. W przyszłą niedzielę swoje imieniny będzie obchodził O. Wiesław Wyszyński, duszpasterz chorych. Msza św. w jego intencji w sobotę o godzinie 18.00.

6. Św. Mikołaj został zaproszony do dzieci naszej parafii przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “Poczekajka”. Spotkanie odbędzie się w przyszłą sobotę o godzinie 14.30 w amfiteatrze. Dziś jeszcze można złożyć ofiarę na ten cel w ramach akcji Pomocnik św. Mikołaja w zakrystii po Mszach św.

III. W przyszłą niedzielę:

7. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Poprowadzi je O. Feliks Rachwalik ? franciszkanin, proboszcz z z Rybnika. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Szczegółowy program w gazetce parafialnej Zwiastun na stolikach z prasą i w gablotach głoszeń. Zaplanujmy już teraz czas, aby w rekolekcjach uczestniczyć. Są on obowiązkiem każdego człowieka wierzącego i szansą, aby uporządkować swoje sprawy przed Bogiem i ludźmi.

8. Zaprzysiężenie nowo wybranych członków nowej Rady Duszpasterskiej Parafii w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 13.00. Po Mszy św. krótkie spotkanie w Sali konferencyjnej. Prosimy o obecność.

9. Akatyst ku czci Bogarodzicy zostanie wykonany w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Hymn zaśpiewa męski chór braci kleryków i przyjaciół pod kierownictwem p. prof. Gabrieli Klauza. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich, a szczególnie tych, którzy doświadczyli w swym życiu pomocy Maryi, naszej przemożnej Orędowniczki.

10. Za tydzień ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

IV. Ogłoszenia inne:

11. Poświęcone opłatki świąteczne na terenie naszej parafii zostały rozniesione przez Braci w minionym tygodniu. Bóg zapiać za ofiary złożone przy tej okazji. Gdyby ktoś nie otrzymał opłatka, zapraszamy do zakrystii, kancelarii lub furty klasztornej.

12. W Roku Wiary organizujemy pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w kwietniu przyszłego roku. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie parafii. Zapisy u proboszcza parafii.

13. Od dzisiejszej niedzieli można w zakrystii rezerwować terminy Mszy św. na przyszły rok. Przypominamy, że rezerwacja musi być potwierdzona intencją i dowolną ofiarą na tydzień przed odprawieniem Mszy św. Brak potwierdzenia w tym terminie skutkuje utratą rezerwacji. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. nie tylko za zmarłych, ale z okazji różnych okoliczności naszego życia: rocznicy ślubu, imienin, urodzin. Ofiara Mszy św. jest pięknym prezentem.

14. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy wsparcia materialnego, z jakim się na co dzień spotykamy. Codziennie polecamy naszych Dobrodziejów w modlitwie w chórze zakonnym i podczas Mszy św. za Dobrodziejów. Życzymy Wam owocnego Adwentu wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.