Uroczystość Poświęcenia Kościoła – 28.10.2012

 

I. W tym tygodniu:

1. W czwartek? 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Na cmentarzu Majdanek Msza św. będzie odprawiona o 12.00 a po niej procesja. Na pozostałych cmentarzach o 15.00. szczegółowe informacje na temat nabożeństw na cmentarzach lubelskich znajdziemy w gablocie ogłoszeń przed głownymi drzwiami kościoła. Przypominamy, że od 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.

2. W piątek – 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane według porządku świątecznego: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i godz. 18.00. Przez miesiąc listopad codziennie o 17.25 odmawiany będzie Różaniec a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Kartki wypominkowe są wyłożone na stolikach z prasą. Przy stolikach znajdziemy informacje, w którym tygodniu czytane będą kartki wypominkowe podczas modlitwy różańcowej z poszczególnych osiedli. Cyfrą arabska na kartach wypominkowych zaznaczamy tydzień czytania wypominek. Naszym bliskim zmarłym zawdzięczamy wiele dobra – duchowego i materialnego. Mamy więc wobec nich obowiązek wdzięczności, który możemy spłacić modlitwą, poleceniem w wypominkach lub zamówieniem Mszy św. o ich zbawienie. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji.

3. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w czwartek 1 listopada i w piątek przed południem.

4. Dni odnowy wewnętrznej:

I czwartek i I piątek ? nabożeństwa według porządku podanego wcześniej na 1 i 2 listopada.

I sobota ? Msza św. z Nieszporami, czuwanie przed Najświętszym Sakramentem zakończone procesją z Figurą Matki Bożej.

II. W przyszłą niedzielę:

5. W przyszłą niedzielę będziemy mieli okazję zapoznania się z ideą Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę – programu odnowy moralnej narodu opartego o modlitwę różańcową oraz Jasnogórskie Śluby Narodu.

III. Ogłoszenia inne:

6. Skład nowej Rady duszpasterskiej parafii wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami i na stronie internetowej parafii.

7. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Niech nawiedziny grobów naszych najbliższych budzą w naszym sercu pragnienie wierności przykazaniom i miłości wobec bliźnich.