28 Niedziela Zwykła – 14.10.2012 r.

I. W tę niedzielę:

1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi XII Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za wielkiego papieża i jego beatyfikacje. Przed kościołem młodzież prowadzi dobrowolną zbiórkę ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych. Zachęcamy do ofiarnego wsparcia tego dzieła, będącego żywym pomnikiem papieskim.

2. Dziś swoje imieniny obchodzi Br. Kalikst Kłoczko ? któremu zawdzięczamy wiele prac stolarskich wykonanych w kościele i klasztorze. Msza św. w jego intencji jutro o godzinie 6.30.

II. W tym tygodniu:

3.  W czwartek obchodzimy święto św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia. Wszystkim, którzy pochylają się nad człowiekiem chorym i cierpiącym, życzymy dużo sił w tej samarytańskiej posłudze.

Zachęcamy do modlitwy za pracowników Służby Zdrowia.

4. Wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki ? patrona ludzi pracy przypada w piątek. Zapraszamy szczególnie na Msze św. o godzinie 18.00, podczas której uroczyście wprowadzimy relikwie Błogosławionego do naszego kościoła.

III. W przyszłą niedzielę:

4. Przyszła   niedziela   rozpocznie   Tydzień   Misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez naszą Prowincje Zakonną. III. Ogłoszenia różne:

5. Na stolikach z prasą są wyłożone już kartki wspominkowe za zmarłych z naszych Rodzin. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kopercie na tacę. Prosimy aby na wypominkach zaznaczyć cyfrą arabską tydzień, w którym będą czytane Wypominki: I ? tydzień (od 5 listopada) z osiedla Konstantynów II ? tydzień z osiedla Krasińskiego, III tydzień z Osiedla Sienkiewicza i IV – tydzień z osiedla Błonie. Kartki nieoznaczone będą czytane w dniach 1- 4 listopada.

6. Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę samolotową do Ziemi św. z Jordania w dniach 17-28 listopada. Szczegóły na stronie internetowej parafii i u proboszcza.

7. Studenci z lubelskich uczelni wyższych tradycyjnie pielgrzymują do Sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy. Pielgrzymka wyruszy 20 października br. W Sanktuarium o godzinie 12.00 Eucharystię w intencji studentów i pracowników będzie sprawował ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik. Zapisy na pielgrzymkę w duszpasterstwach akademickich.

8. Z okazji Dnia Edukacji wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzymy Bożej Opieki i darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci młodzieży.

9. Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim na co dzień się spotykamy składamy Wam serdeczne Bóg zapłać, modląc się w Waszych intencjach. Życzymy Wam umocnienia w łasce Bożej i dużo owoców rozpoczynającego się Roku Wiary.