27 Niedziela Zwykła – 07.10.2012 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś rozpoczyna się 68. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Wszyscy jesteśmy powołani do miłosierdzia. Wyrazem naszej miłości jest troska o ludzi potrzebujących. Dziś i przez cały tydzień możemy składać dobrowolne ofiary materialne do skarbon wystawionych przy wyjściach na rzecz potrzebujących w naszej parafii.

II. W tym tygodniu:

2. W sobotę, 13 października, przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana Zakonu Kapucynów – Założyciela licznych rodzin zakonnych, także tych mieszkających na terenie naszej parafii. W tym dniu czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i bł. Ojca Honorata zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. będzie Nabożeństwo Fatimskie zakończone procesją.

III. W przyszłą niedzielę:

3. XII Dzień Papieski, pod hasłem: Jan Paweł II ? Papież Rodziny – będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Tradycyjnie tego dnia ofiary składane przed kościołem do puszek przeznaczone będą na Fundusz Papieski ?Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych. W ostatnim roku stypendiami w całej Polsce zostało objęte 2500 osób. 

4. W naszej parafii Rok Wiary rozpoczniemy uroczyście w przyszłą niedzielę. Szczególnie tego dnia zapraszamy uczestników wspólnot zbierających się w naszej parafii na uroczystą Mszę św. o godzinie 18.00. Kazania katechizmowe będą głoszone w ostatnia niedzielę miesiąca.

IV. Ogłoszenia inne:

5. Zachęcamy wszystkich do udziału w modlitwie różańcowej w kościele, który odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Dzieci i młodzież gimnazjalną zapraszamy na Różaniec we wtorki, środy i czwartki na godz. 16.30.

6. Informujemy, że O.Michał Gawroński pozostał w naszej wspólnocie i został mianowany Ojcem duchownym w naszym Seminarium. Życzymy mu otwarcia na dary Ducha Świętego w tak ważnej posłudze.

7. Zachęcamy do korzystania z naszej Parafialnej Poradni Rodzinnej. Przypominamy, ze korzystanie z poradni jest anonimowe i objęte dyskrecją. Szczegółowe informacje w gablotach przed kościołem.

8. Kwesta ofiar materialnych w ubiegłą niedzielę na pomoc w leczeniu małej Oliwii wyniosła 14 539,56 PLN i 2,00 EUR. Rodzice dziękują za otwarte serca o ogromną hojność, z którą spotkali się w naszej parafii. My również dziękujemy za Wasze świadectwo miłości wobec potrzebujących.

9. Pragnąć wyjść naprzeciw wszystkim, którzy nieustannie chcą rozwijać swoje zainteresowania, talenty oraz umiejętności zawodowe, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II powołał Uniwersytet Otwarty. Z jego bogatej oferty mogą skorzystać wszyscy, którzy ukończyli 6. rok życia – dzieci, młodzież i dorośli.

W piątki, w ramach specjalnych pakietów programowych prowadzonych przez naszych nauczycieli akademickich zapraszamy grupy szkolne. W soboty oczekujemy na dzieci i młodzież gimnazjalną wraz z opiekunami. Wszystkim Państwu, w ramach pakietów rodzinnych, dajemy niepowtarzalną okazję zdobywania wiedzy jednocześnie z dziećmi. Osoby, które ukończyły 16 lat mogą wybrać coś dla siebie również spośród niemal pięćdziesięciu piętnastogodzinnych kursów, odbywających się w weekendy.Zapisy na zajęcia już trwają, a pełna oferta Uniwersytetu Otwartego KUL znajduje się na stronie www.open.kul.pl.

10. Centrum Jana Pawła II, koordynujące Archidiecezjalne obchody XII Dnia Papieskiego, serdecznie zaprasza do udziału w czuwaniu modlitewnym młodzieży, w sobotę 13 października 2012 roku, od godz. 20.00 w Archikatedrze Lubelskiej, koncercie 11 chórów szkolnych i orkiestry symfonicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lublinie, we wtorek 16 października o godz. 19.00, w Kościele Św. Rodziny w Lublinie, Biegu Papieskim w Lublinie, 16 października oraz w innych wydarzeniach związanych z Dniem Papieskim, przeżywanym pod hasłem Jan Paweł II Papież Rodziny.

Więcej informacji znajduje się na stronie Centrum Jana Pawła II, www.cjp2.pl.

11. Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru składamy Bóg zapłać. Życzymy umocnienia we wierze i darów Bożych dla Waszych Rodzin.