Zaproszenie do modlitwy różańcowej.

 

Ratunkiem zaś dla świata jest Modlitwa Różańcowa. Odmawiajcie Różaniec, a pokój zapanuje. Odmawiajcie Różaniec, a uratujecie w człowieku piękno Boże.

odmawiajcie Różaniec, a miłość zapanuje w waszych rodzinach i sercach. Kiedy zapytano małą Hiacyntę na czym najbardziej zależało Matce Bożej, odpowiedziała: ?na codziennym odmawianiu modlitwy różańcowej?.

Moc Różańca płynąca z rozważania razem z Maryją zbawczych tajemnic życia Jezusa głosi nieustannie nasz Rodak Jan Pawel II, czego najpełniejszym wyrazem było ustanowienie roku 2002/2003 Rokiem Różańca i ogłoszenie Listu o Różańcu, w którym Papież dodaje pięć nowych tajemnic nazwanych ?tajemnicami światła?. To On ? ?Orędownik pokoju? już przez 25 lat posługi Piotra każdemu spotkanemu człowiekowi wręcza Różaniec jako skuteczne lekarstwo na wszelkie ludzkie biedy.

Z pewnością jest dziełem Bożej Opatrzności, iż na początku III tysiąclecia ludzkość rozrywana terrorem, nienawiścią, wojną otrzymuje znów Różaniec, a w nim Ewangelię jako źródło odnowy i naprawy. Otrzymuje go z rąk Papieża Polaka zatroskanego tak bardzo o pokój. Na zakończenie Roku Różańca owo przesłanie pokoju szczególnie mocno zabrzmi w naszej parafii w postaci pomnika ? symbolu, na którym Jan Pawel II niesie pokój i dzieli się nim z nami wszystkimi.

Niech Jan Pawel II i Jego Orędzie pokoju dotrze do naszych serc i tam na zawsze pozostanie, i trwa na wieki. Będziemy modlić się o to całym sercem w październiku na Różańcu. Zobacz,  jak odmaewiać rózaniec .