25 Niedziela Zwykła – 23.09.2012

I. W tę niedzielę:

1. Zapraszamy dziś na Mszę św. o godzinie 18.00 w liturgiczne wspomnienie św. O. Pio. Podczas tej Mszy św. będziemy modlić się przez przyczynę św. O. Pio we wszystkich intencjach złożonych wcześniej w zakrystii.

II. W tym tygodniu:

 2. We worek rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. O godz.. 17.30 Godzinki o św. Franciszku a o godz. 18.00 na Msza św. z kazaniem nowennowym.

3. W sobotę swoje imieniny będą obchodzili: O. Rafał Sońta ? wicerektor naszego seminarium i O. Michał Gawroński ? duszpasterz naszej parafii. Msza św. w ich intencji w sobotę o godz. 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Kolejne spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

 II. W przyszłą niedzielę:

5. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

6. Zbiórka ofiar materialnych na leczenie malej Oliwi, która ma wrodzoną wadę układu kostnego – w przyszłą niedzielę przed kościołem. Szansą na całkowite wyleczenie jest seria skomplikowanych operacji w USA, których koszt wynosi 200 tys. dolarów. Zachęcamy do wsparcia materialnego.

7. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu ?w przyszła niedzielę o godz. 16.00 w “Starym kościele”. Konferencję dotyczącą tej tematyki wygłosi o. Marek Skowroński, a następnie będzie miał miejsce mityng otwarty z możliwością postawienia pytań. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy. III. Ogłoszenia inne:

8. Rodziców dzieci uczęszczających do szkół poza naszą parafią a chcących, aby ich dziecko przygotowywało się do I Komunii św. w naszej parafii, prosimy o zapisanie tych dzieci dziś lub za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 w sali nr 3 (świetlica). Msza św. dla dzieci klas II. grup komunijnych z rodzicami będzie w niedzielę 7 października o godz. 14.05.

9. Arcybiskup Metropolita Lubelski serdecznie zaprasza do udziału w IV Kongresie Kultury Chrześcijańskiej. Odbędzie się on w dniach 27 – 30 września br. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II pod hasłem “W poszukiwaniu człowieka w człowieku. Chrześcijańskie korzenie nadziei”. Szczegóły na plakacie przed głównymi drwami kościoła.

10. W gablocie ogłoszeń Informacje o akcji ? Iskra Bożego miłosierdzia, która będzie prowadzona 28 września w wielu miastach Polski.

11. Dziękujemy za wszelkie dobro i otwarcie na inicjatywy i potrzeby parafii. Niech wsparcie św. patronów naszej parafii umacnia serca w wierności Bożym przykazaniom.