23 Niedziela Zwykla – 09.09.2012

I. W tym tygodniu:

1. W czwartek – czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Różaniec o 17.30, na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na czuwanie modlitewne i procesję z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

2. We piątek – 14 września przypada liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust u Ojców Dominikanów. Główne uroczystości rozpoczną się w bazylice o godzinie 18.00.

II. W przyszłą niedzielę:

3. Siostry Kapucynki prowadzące Dom im. Matki Weroniki dla dzieci obchodzą jubileusz 25-lecia obecności w Polsce. W przyszłą niedzielę odbędzie się Msza św. Jubileuszowa o godzinie 13.00. W imieniu Sióstr zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.

4. Msza św. dla dzieci przedszkolnych od przyszłej niedzieli o godzinie 11.30 w starym kościele.

III. Ogłoszenia różne:

4. Rodziców dzieci uczęszczających do szkół poza naszą parafią a chcących, aby ich dziecko przygotowywało się do I Komunii św. w naszej parafii, prosimy o zapisanie tych dzieci za tydzień lub za dwa po Mszy św. o godz. 11.30 w sali nr 3 (świetlica). Msza św. dla dzieci klas II. grup komunijnych z rodzicami będzie w niedzielę 7 października o godz. 14.05.

5. Od poniedziałku wznawia działalność siłownia parafialna. Więcej szczegółowo na stronie internetowej parafii.

6. W kolejną rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego na Majdanku odbędą się uroczystości upamiętniające jego ofiary. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.15 wyruszy procesja z kościoła św. Maksymiliana. Msza św. przy pomniku o godzinie 11.00.

7. Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru składamy Bóg zapłać. Na nadchodzący tydzień życzymy trwania w łasce Bożej i odwagi życia według przykazań Bożych.