22 Niedziela Zwykła – 02.09.2012 r.

I. W tym tygodniu:

1. W tym tygodniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msze św. szkolne będą odprawiane w następującym porządku:

W poniedziałek:

O godz. 9.00 ( w starym kościele) ? dla IX Liceum Ogólnokształcącego

O godz. 9.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 38

O godz. 10.15 dla uczniów z Gimnazjum nr 7

We wtorek

O godzinie 9.00 miejskie rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem przedstawicieli władz i Zespołu Szkól Elektronicznych pod przewodnictwem ks. Biskupa Mieczysława Cisło.

W środę

O godz. 8.45 dla Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum I Liceum im. Jana III Sobieskiego

Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli. Rodziców ponadto prosimy o przypomnienie swoim dzieciom o Mszy św. Gdyby rozpoczęcie roku w szkole uniemożliwiało udział we Mszy św. zapraszamy w godzinach dogodnych.

2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

I   czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy

I piątek ?dodatkowa Msza św. dla dzieci o 16.30. Spowiedź od godziny 16.00.Wieczorem Spowiedź od godziny 17.30. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

3. W sobotę 8 września – przypada kościelne święto Narodzenia NMP (zwanej Siewną). O godz. 6.05 będą śpiewane Godzinki. Msze św. będą sprawowane w porządku dnia powszedniego: 6.30, 7.15, 8.00 i 18.00. Tego dnia w Nowym Mieście nad Pilicą 6 naszych braci złoży swoje pierwsze śluby zakonne. Otoczmy ich naszą modlitwą.

II. W przyszłą niedzielę:           

4. Za tydzień na Mszy św. o godzinie 11.30 poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych.

III. Ogłoszenia różne:

5. Parafialna Poradnia Rodzinna po wakacyjnej przerwie wznowi swoja działalność od 17 września.

6. Bardzo prosimy Rodziców dzieci, które uczęszczają do przedszkoli o zatroszczenie się o katechezę dzieci. Należy złożyć deklaracje u Dyrekcji Przedszkola o woli uczestnictwa dzieci w katechezie. Katecheza objęte są dzieci od 3 roku.

7. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik ? Wadowic i Zakopanego. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu i Gdańska. Szczegóły na temat pielgrzymek w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii. Zdjęcia z pielgrzymki Lubelskiej grupy 3 można nabyć u P. Anny przy Punkcie Ksiązki w niedziele w godz. 8.00- 14.00.

8. W tym tygodniu żegnamy w naszej wspólnocie O. Michała Deje, który pełnił obowiązki Ojca duchownego w naszym seminarium na Poczekajce i prowadził katechezy dla narzeczonych. Dziękujemy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem i życzymy darów Ducha świętego w podejmowanych obowiązkach magistra nowicjatu w Nowym Mieście n. Pilicą.

9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru. W ostatnim tygodniu rozpoczęły się prace związane z odnowieniem klęczników w ławkach. Prace potrwają kilka tygodni. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w poznawaniu wiedzy i kształtowaniu swego charakteru, Nauczycielom sil do przekazywania wiedzy a Wam wszystkim wytrwałości w codziennej modlitwie i odwagi świadczenia o Chrystusie w Rodzinach.