13 Niedziela Zwykła – 01.07.2012 r.

I. W tym tygodniu:

1. Dni odnowy wewnętrznej:

     I   czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy

 

     I piątek ? Nabożeństwo wynagradzające będzie o godz. 17.30.Spowiedź pół godziny przed Mszami św.

 

     I sobota – zapraszamy o 17.30 na Różaniec a następnie Mszę św. z Nieszporami i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

 

II. Ogłoszenia inne:

 

2. W tym tygodniu żegnamy w naszej wspólnocie O. Mirosława Ferenca ? wikarego parafii, katechetę i duszpasterza młodzieży. Został przeniesiony do Łomży, gdzie podejmie posługę gwardiana i proboszcza parafii. O. Mirosławowi dziękujemy za pięcioletni trud posługi w naszej parafii, podejmowane posługi duszpasterskie i życzymy darów Ducha Świętego i dużo ludzkiej życzliwości w nowej posłudze. Wikarym parafii został mianowany O. Andrzej Cebula. Witamy dziś O. Piotra Stasińskiego, który od wczoraj został rektorem naszego Seminarium.

 

Od dzisiaj w miesiącu lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00. Natomiast przez okres wakacji będzie dodatkowa Msza św. godzinie 19.30.

3. W lipcu, sierpniu i wrześniu konferencje przed Chrztem odbywać się będą w I i III sobotę miesiąca.

 

4.  Poradnia Rodzinna w lipcu i sierpniu nie będzie czynna. Czynne jest jedynie w środy poradnia przedmałżeńska.

 

5. Z wielką radością informujemy ze w kaplicy św. Franciszka jest już wykonany drewniany ołtarz św. Franciszka. We wrześniu zostaną zamontowane dwa obrazy św. Franciszka w głównej nastawie ołtarzowej i obraz św. Marka z Aviano w górnym zwieńczeniu ołtarza. Poświecenie całego ołtarza planowane jest w uroczystość św. Franciszka 4 października. Już dziś dziękujemy tym, którzy wsparli materialnie to dzieło.

 

6. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca. Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony ludzi i udanego wypoczynku dla rozpoczynających wakacje.