Uroczystość św. Jana Chrzciciela -24.06.2012 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duchowe dziś o godzinie 18.00.

 

II. W tym tygodniu:

2. Zapraszamy naszych parafian do Archikatedry Lubelskiej w najbliższy czwartek o godzinie 19.00 na Mszę św. i czuwanie przed obrazem Matki Bożej zakończone Apelem Jasnogórskim w ramach Tygodnia Maryjnego. Czuwanie poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich i Młodzież Franciszkańska.

 

3. Zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży: w czwartek Msze św. dla IX L.O. o godzinie 9.00 w starym kościele i dla Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej o godzinie 8.30. Natomiast w piątek Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 38 o godzinie 9.00 a dla Gimnazjum nr 7 o godzinie 10.15.

 

4. W piątek – 29 czerwca, przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek służby Bożej z racji zakończenia roku szkolnego będzie powszedni. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Tego dnia szczególnie modlitwą obejmijmy Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika, który tego dnia w Rzymie otrzyma z rąk papieża paliusz. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny używając z pobożną intencją przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez Papieża albo przez biskupa albo nawiedzając Archikatedrę albo Bazylikę Mniejszą, z dodaniem wyznania wiary. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

III. Ogłoszenia inne:

 

5. Od przyszłej niedzieli przez okres wakacji nie będzie Mszy św. w starym kościele o godzinie 11.30 dla dzieci. Również od przyszłej niedzieli w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00. Natomiast przez okres wakacji będzie dodatkowa Msza św. godzinie 19.30.

 

6. W lipcu, sierpniu i wrześniu konferencje przed Chrztem odbywać się będą w I i III sobotę miesiąca.

Poradnia Rodzinna w lipcu i sierpniu nie będzie czynna. Czynna jest jedynie w środy poradnia przedmałżeńska.

Rozpoczynamy zapisy na Letnie Wakacje na Poczekajce dla dzieci ze szkół podstawowych – organizowane przez parafię i Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “Poczekajka”. Dwa turnusy: 30 lipca do 3 sierpnia i od 6 do 10 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

7. W tym tygodniu rozpoczną się zmiany personalne w naszej wspólnocie zakonnej na Poczekajce. Nowym gwardianem zostanie O. Adam Dobrodziej, dotychczasowy ekonom klasztoru i kapelan szpitala. Obowiązki rektora podejmie O. Piotr Stasiński. Dotychczasowy gwardian O. Krzysztof Dudziak został gwardianem w Zakroczmiu, a dotychczasowy rektor Seminarium O. Łukasz Woźniak będzie pracował w centrum Duchowości w Honoratianum. Odchodzącym Ojcom dziękujemy za podejmowane posługi w parafii i klasztorze a nowym przełożonym życzymy łaski Ducha Świętego i owocnej pracy.

Na nadchodzący tydzień życzymy dobra ze strony ludzi i pragnienia bliskości Boga w życiu sakramentalnym.