Dni Parafii i Festyn Rodzinny na Poczekajce 2012

  • Środa – szczególnie zapraszamy seniorów z naszej parafii, za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo Fatimskie zakończone procesją.
  • Czwartek ? dzień modlitwy za rodziny. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00. Na koniec Mszy św. rodziny będą mogły podejść do indywidualnego błogosławieństwa. Tego dnia zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie ziół po wieczornej procesji podczas nabożeństwa czerwcowego. Po Mszy św. w amfiteatrze premiera sztuki “Świętoszek” Moliera w wykonaniu naszego teatru Hukana Matata.
  • Piątek ? to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Dzień modlitw o świętość życia kapłanów. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Szczególnie zapraszamy do naszego kościoła młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów – za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich, młodych i starszych do naszego ogrodu na koncert zespołu Backbeat grającego znane przeboje taneczne lat 50 i 60. takich wykonawców jak Elvis Presley, The Beatles… i wielu innych.
  • Sobota – to Patronalny Odpust Parafialny ? Niepokalanego Serca Maryi ? imieniny naszej parafii i zarazem pierwsza sobota miesiąca. Msze św. według porządku świątecznego. Rano o 6.05 Godzinki o NMP. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30. O godzinie 10.00 modlitwą ogarniemy tegorocznych jubilatów obchodzących 25 i 50 rocznicę sakramentu małżeństwa. Jubilaci mogą zgłosić jeszcze dziś w zakrystii swój jubileusz. Po południu Msze św. o godzinie 16.30 i główna Suma odpustowa o godzinie 18.00 ? której będzie przewodniczył Prowincjał O. Andrzej Kiejza. Na Mszy św. poświęcimy naszą Drogę krzyżową. Zapraszamy tych wszystkich, którzy swoimi ofiarami materialnymi wsparli dzieło wykonania poszczególnych stacji. Będzie za nich odprawiona Msza św. Po Mszy św. oddamy się na nowo naszą parafię w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi.

  • Parafialny Festyn Rodzinny w ramach odupustu przyszłą sobotę rozpocznie się o godzinie 11.30 i potrwa do 16.30. Podczas festynu będzie można znaleźć ciekawe nagrody w tym bardzo cenne jak komputer, sprzęty adg. Przygotowane są różne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, bogata oferta gastronomiczna (obiadu w domu nie trzeba szykować) m.in. kuchnia zakonna Sióstr kapucynek i Braci kapucynów Program artystyczny został przygotowany przez szkoły z naszej parafii. Wspólnoty działające przy naszej parafii wraz dziećmi i młodzieżą przygotowały różne niespodzianki, kiermasze i konkursy. Będzie możliwość znakowania rowerów (potrzebna jest osoba pełnoletnia z dowodem osobistym i dowód zakupu roweru) od godziny 14.00. Środki materialne zebrane ze wszystkich działań podczas festynu zostaną przeznaczone na sfinansowanie wakacji dla dzieci z naszej parafii. Jeśli pogoda nie dopisze festyn i koncert odbędzie się w amfiteatrze.

 

Bardzo gorąco zapraszamy i prosimy, abyśmy licznie uczestniczyli w tym święcie naszej parafii. W ubiegłym roku w festynie uczestniczyło kilka tys. ludzi. Nie zmarnujmy pracy, inicjatywy i wysiłku wielu osób. Mamy głęboką nadzieję, ze nas nie zawiedziecie !! Program jest na plakatach wywieszonych przed kościołem , na stronie internetowej i w Zwiastunie..