Niedziela Zeslania Ducha Świętego – 27.05.2012 r.

I W dzisiejszą niedzielę:

1. W dniu dzisiejszym za odśpiewanie lub odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny. O godz. 13.00 ? czterech naszych diakonów przyjmie        ( przyjęło) święcenia kapłańskie z rąk Ks. biskupa Damiana Muskusa. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

2. Studenci KUL-u przed kościołem zbierają dobrowolne ofiary na potrzeby Uczelni.

II. W tym tygodniu:

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. O godz. 6.05 będą śpiewane Godzinki. Porządek Mszy św. będzie świąteczny: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00, – kiedy neoprezbiterzy odprawią prymicyjną Mszę św. Zapraszamy na tę uroczystość.

4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy pierwsze spotkanie w środę o godzinie 18.00, które rozpocznie się Mszą św. Bardzo prosimy też o obecność rodziców.

5. W piątek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godzinie 17.30.

6. Dni odnowy wewnętrznej przypadają w tym tygodniu:

    • I piątek     ? dodatkowa spowiedź dla dzieci od godziny 16.00       i dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

 

    • I sobota ? Msza św.       godzinie 18.00 i nabożeństwo I sobotnie zakończone procesją.

 

 

III. W przyszłą niedzielę;

7. Uroczystość Najświętszej Trójcy – w przyszłą niedzielę kończy ona okres wypełnienia obowiązku Komunii św. wielkanocnej.

8. Święto Dziękczynienia będziemy obchodzić w całej Polsce w przyszłą niedzielę. Po Mszach św. będzie możliwość wsparcia ofiarami materialnymi do skarbon budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

9. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa Marszu dla Życia organizowanym w przyszłą niedzielę. Jest to wyraz wielkiej wdzięczności za dar życia, za nasze Rodziny i promujący chrześcijański model Rodziny. Szczegóły na plakatach przed Kościołem.

IV. Ogłoszenia różne:

10. W odpust parafialny Niepokalanego Serca Maryi – w sobotę 16 czerwca –   o 10.00 odbędzie się jubileusz małżonków obchodzących rocznicę 25 i 50-lecia sakramentu małżeństwa. Zainteresowanych zapraszamy do zapisania się w zakrystii lub w kancelarii.

11. Wobec licznych skarg mieszkańców na częste interwencje Straży Miejskiej Rada Dzielnicy zaprasza na spotkanie z przedstawicielem Straży, które odbędzie się w czwartek o godz. 19 w Sali konferencyjnej.

12. Dziś w naszej parafii dzień szczególnej troski o dzieci. Przed kościołem przez młodzież rozprowadzane są słodkie cegiełki ? w postaci czekolad ze specjalnym okolicznościowym nadrukiem parafii. cena wyjściowa 4 zł. Przygotowaliśmy i w tym roku również: słodycz Poczekajki – z krówkami w środku w pięknym pudełeczku. Cena wyjściowa 5 zł. Przez tę formę wsparcia materialnego wspomożemy materialnie wakacje dla dzieci z naszej parafii. W ubiegłym roku wsparliśmy wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży na kwotę 20 tys. zl. Liczymy na pozytywną odpowiedź na to wspólne dzieło szczególnie tych, którzy biernie uczestniczą w akcjach parafialnych. Przez tyle lat nas nie zawiedliście wierzymy, że i w tym roku chętnie weźmiecie udział w tym wspólnym dziele parafii sprawiając uśmiech na twarzach dzieci.

13. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc.  Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego a dzieciom z racji zbliżajacego sie ich święta życzymy przyjaźni z Jezusem i wielkiej milości ze strony najbliższych.