Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 20.05.2012 .r

I. W dzisiejszą niedzielę:
1. W dniu dzisiejszym Stowarzyszenie ,,Źródło? Osób Niepełnosprawnych Umysłowo Ich Rodzin i Przyjaciół organizuje kiermasz przed naszym kościołem. Można na nim kupić prace osób niepełnosprawnych wykonane w ramach terapii zajęciowej. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na rehabilitację społeczną podopiecznych Stowarzyszenia. Za wszelkie wsparcie finansowe Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne Bóg zapłać !

 

 

 

II. W tym tygodniu:

 

 

 

2. Pielgrzymka do Katedry Lubelskiej dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i ich rodziców ? w poniedziałek o godzinie 17.00.

 

 

 

3. Spotkanie z dr Antonim Ziębą działaczem pro-life pt. “Życie jako dar? – w naszym amfiteatrze w poniedziałek o godzinie 16.00. Zapraszamy szczególnie tych, którzy podejmują modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych i tych, którzy noszą w sercu troskę o każde życie.

 

 

 

4. Czcicieli św. O. Pio zapraszamy na Msze św. wotywną w środę o godzinie 18.00. Intencje na Msze św. zbiorową można składać w zakrystii.

 

 

 

5. Dzień Matki w tym roku będziemy obchodzić w sobotę. Jest to dobra okazja, aby wyrazić naszym ziemskim matkom wdzięczność za życie, wychowanie i wszelki trud. Zachęcamy, aby tego dnia ofiarować uczestnictwo we Mszy św. jako dar wdzięczności i prośby za nasze mamy.

 

 

 

4. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe są odmawiane na nabożeństwie majowym. Zapraszamy także na Triduum modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym: w czwartek, i piątek o godzinie 19.00 w kościele. Tematem tegorocznego Triduum będzie: “Czym jest Odnowa?”. Katechezy skierowane są do wszystkich osób, które chciałby zapoznać się z Odnową charyzmatyczną i zgłębić jej charakter. W sobotę o godzinie 20.00, wraz z pozostałymi wspólnotami parafialnymi, zapraszamy na wspólne świętowanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego, które połączone będzie z modlitwami wstawienniczymi i zakończone Eucharystią.

 

 

 

5. W przyszłą sobotę ostatni i najbardziej emocjonujący dzień rozgrywek O Puchar Niepokalanej. Odbędą się rozstrzygające mecze we wszystkich trzech kategoriach wiekowych, wyłaniające zwycięzców tegorocznych rozgrywek Poczekajka Cup. Zapraszamy miłośników piłki nożnej, i nie tylko, do kibicowania w sobotę od godziny 12 na boisko Gimnazjum nr 7. Oficjalne zakończenie rozgrywek i rozdanie pucharów będzie miało miejsce podczas Festynu Parafialnego w dniu 16 czerwca o godzinie 11.30. Zachęcamy do wsparcia materialnego zakupu nagród dla uczestników.

 

 

 

III. W przyszłą niedzielę;

 

 

6. Rocznica I komunii św. dla dzieci które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30. Próby dla dzieci w poniedziałek i środę o godzinie 19.00. Spowiedź w sobotę: o godzinie 9.00 ? Sz. P. 38; 9.30 – z grupy parafialnej i 10.00 z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej.

 

 

 

7. W przyszłą niedzielę – w uroczystość Zesłania Ducha Świętegoświęcenia kapłańskie – 4 diakonów z naszego Seminarium odbędą się o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość, aby dziękować Bogu za dar powołań kapłańskich. Jednocześnie informujemy, że uroczystości te trwać będą ponad 1,5 godziny, dlatego też osoby niezainteresowane prosimy, aby przyszły na inną Msze św., aby w trakcie uroczystości nie wychodzić z kościoła.

 

 

 

6. Studenci KUL-u będą zbierać przed kościołem w przyszłą niedzielę dobrowolne ofiary do puszek na rzecz Uczelni.

 

 

 

7. W ramach pomocy dzieciom z naszej parafii, wspierając materialnie wyjazdy na wakacje w przyszłą niedzielę będą rozprowadzane przez młodzież – słodkie cegiełki w formie czekolad i a także: słodycz Poczekajki. Jest to nasza konkretna pomoc wobec dzieci, które dzięki naszemu wsparciu będą mogły cieszyć się wyjazdem na wakacje. Liczymy na waszą hojność.

 

 

 

IV. Ogłoszenia różne:

 

 

 

8. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców rozpocznie się 30 maja ? w środę Mszą św. o godzinie 18.00 w kościele. Jest to ostatni tydzień zapisów do przygotowania do tego sakramentu. Zapisy w kancelarii.

 

 

 

9. Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Łagiewnik, Wadowic i Zakopanego w dniach 8-10 czerwca. Zapisy w Biurze Radia Maryja w niedziele od 8.00 do 13.00 i w środy 16.00- 18.00.

 

 

 

10. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego nieodzowne w codziennym życiu.